«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. 2022 Sonbahar Kombinleri

2022 Sonbahar Kombinleri

2 (2)

Her dönemde modanın farklı çeşitlere evrimleştiği ve değiştiği gözlemlenmektedir. Sonbahar modası, modanın önümüzdeki sezonda nasıl değiştiğini göstermektedir. 2022 sonbaharında, önceki dönemlerden farklı olan trendlerin yer aldığı görülmektedir. Erkeklerde ve kadınlarda farklı şekillerde incelenebilen bu trendler, her bütçenin ve kişinin uygulayabileceği nitelikler içermektedir.

2022 Yılı Sonbahar Döneminde Moda Olan Trendler Nelerdir?

2022 sonbahar kombinleri içerisinde hem erkeklerde hem de kadınlarda farklı tarzlar yer almaktadır. Geçtiğimiz dönemde pandemi nedeni ile giyim tarzlarının çok fazla ön plana çıkmadığı görülmekteydi. Fakat bu süreç içerisinde tasarımcıların çalışmaya devam ettikleri ve bu yönde de modanın şekillendiği görülmektedir. Önümüzdeki sonbahar sezonunda, tasarımcıların pek çok anlamda yeni trendler geliştirdikleri görülmektedir. Kadınlarda ve erkeklerde farklı tarzlar içeren bu trendler, ilerleyen zamanlarda kullanılabileceklerdir.

2022 sonbahar sezonunda kadınlar için daha çok klasik kesime ve tarza sahip olan kıyafetlerin ön plana çıktığı görülmektedir. Bu durumun nedeni olarak ise, sürdürülebilirlik bilincinin artması gösterilmektedir. Bu anlamda tasarımcılar, uzun dönemler giyilebilecek ve klasikleşmiş tarzların üstünde durmaktadırlar. 2022 sonbahar modasına bakıldığında; parlak montların, doğal tonlardaki takımların, deri ceketlerin ön plana çıktığı görülmektedir. Mavi, sarı gibi pastel tonlarının doğal tonlar ile kombinlendiği ve leopar yerine kaplan deseninin ön plana çıktığı da görülmektedir. Erkek modasına bakıldığında ise; deri ceketler, bel çantaları, bol pantolonlar ve pastel renkli takımlar ön plana çıkmaktadır.

2022 Sonbahar Kombinleri
2022 Sonbahar Kombinleri

2022 Yılı Sonbahar Kadın Giyim Önerileri Nelerdir?

2022 sonbahar moda bakımından kadınlar için pek çok farklı tarzda ürünler içermektedir. Bu dönemde yer alan tarzlar arasında ilk sırada, doğal renkli takımlar yer almaktadır. Pastel ve doğal tonların hâkim olduğu 2022 sonbahar modasında, deri montlar ve renkli takımlar da ön plana çıkmaktadır. Bu anlamda 2022 yılında sonbahar kadın giyiminde trendler ve öneriler şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Parlak Renkli Takımlar: Kırmızı, mavi, yeşil gibi pek çok farklı renkte bol kesim takımlar sonbahar trenleri arasında yer almaktadır. Bir-iki beden büyük olan ceketler ve boru kesim pantolonların yer aldığı takımlar, pop renkli takımlar olarak da anılmaktadırlar. Bu takımların kombinlenmesinde ise dolgu topuk ayakkabılardan ve küçük çantalardan yararlanılabilmektedir.
  • Kahverengi Deri Ceket/Mont: Suni deriden yapılan kahverengi uzun deri ceketler, sonbahar aylarında yer alan trenlerdendir. Bu deri ceketlerin koyu kahve ya da açık kahve olabildikleri ve büyük düğmelere sahip oldukları görülmektedir. Kış aylarında ise deri montlar ya da içleri yün olan deri ceketler tercih edilebilmektedir. Ceketlerin kombinlenmesinde küçük topuklu sandaletlerden ya da topuklu botlardan ve boru paça pantolonlardan yararlanıldığı görülmektedir.
  • Nude Tonlar: Canlı ve neon renkler yerine, 2022 sonbahar modası içerisinde doğal tonların yer aldığı görülmektedir. Aynı zamanda ton sür tonun da moda olduğu dönemde, aynı renkteki kazak ve eteklerin farklı tonlarında kombinler yapılabilmektedir. Doğal renkli pantolon ve ceket kombinleri, etek ve kazak kombinleri önce çıkan kominler arasında yer almaktadır.
  • Çizme ve Geniş Paça Pantolon: Bol ve geniş pantolonların çizme içerisine sıkıştırılarak kullanılması, 2022 yılı sonbahar modaları içerisinde yer almaktadır.
  • Mavi ve Doğal Tonlar: Pastel mavisinin doğal tonlar ile birlikte kullanılması da 2022 yılı sonbahar trendlerindendir.
  • Krem Renk Çizme: Diz altı ve büzgülü olan krem renginde çizmeler, sonbahar döneminde yapılacak olan kombinleri tamamlamak adına kullanılmaktadırlar.
  • Kaplan Deseni: 2022 sonbahar döneminde kaplan deseninin kabanlarda ve aksesuarlarda ön plana çıktığı görülmektedir.
Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *