«
 1. Anasayfa
 2. Yaşam
 3. 2022 Yılı Sonbahar Erkek Giyim Önerileri Nelerdir?

2022 Yılı Sonbahar Erkek Giyim Önerileri Nelerdir?

muzhskie-frenchi-osobennosti-vybor-i-obrazy-43

Sonbahar erkek kombin önerileri içerisinde de pek çok yeni trend yer almaktadır. Sonbahar döneminde erkekler için giyim önerileri ve trendler şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Minimal Tasarımlar: Kadınlarda da olduğu gibi erkeklerde de doğal tonlardaki kıyafet seçimlerinin öne çıktığı görülmektedir. Aynı zamanda kesimler ve parçalar da minimalist şekilde tasarlanmaktadırlar. Bedene oturan, düz kesimli ve göz yormayan parçaların 2022 sonbaharında öne çıktıkları görülmektedir.
 • Bel Çantaları: Son dönemlerde moda olan bel çantaları, 2022 sonbaharında erkekler için farklı şekillerde tasarlanabilmektedirler. Özellikle daha küçük boyutlarda ve renkli telefon çantalarının sonbahar trendleri arasında yer aldıkları görülmektedir.
 • Pardösü: Geçmişte de dönem dönem moda olduğu görülen trençkotlar, 2022 sonbaharının trend parçaları arasında yer almaktadırlar. Doğal tonlarda ve bedene oturan trençkotların öne çıktığı görülmektedir.
 • Rahatlık: 2022 sonbahar trenlerinde, günlük parçaların yapımında rahatlığın ön plana çıktığı görülmektedir. Bu anlamda hırkalar, eşofmanlar ve swatshirtler trendler arasında yer almaktadırlar.
 • Örgü Deseni: 2022 sonbahar sezonunda kazaklarda, süveterlerde ve hırkalarda örgü deseni yer almaktadır.
 • Deri Ceketler: Hem kadınlar hem de erkekler için sonbahar döneminde deri ceket modası yaygın. Fakat bu deri ceketler doğal tonlarda değil koyu tonlarda tercih edilmelidirler.

Kadınlar Sonbahar Kombinlerinde Nelere Dikkat Etmeliler?

Sonbahar kadın kombin önerileri içerisinde pek çok farklı maddenin yer aldığı görülmektedir. 2022 sonbaharında kadınların dikkat etmeleri gereken noktalar arasında ilk sırada renk seçimleri yer almaktadır. Bu dönemde pastel ve doğal tonların ön plana çıktığı görülmektedir. Bu nedenle de kombinlerde bu renk tonlarının tercih edilmesi önerilmektedir. Aynı zamanda kadınların doğru kombin yapmaları için, parçaları birbiri ile uyumlu hale getirmeleri de gerekmektedir. Bu noktada, aksesuar, ayakkabı ve çanta trendlerinin de takip edilmesi önerilmektedir.

Sonbahar Erkekler Kombinlerinde Nelere Dikkat Etmeliler?

Kombin yapım teknikleri içerisinde erkekler için de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. 2022 sonbaharında genellikle doğal tonların ve minimal kesimlerin tercih edildiği görülmektedir. Bu nedenle de canlı tonların ve hareketli kıyafetlerin tercih edilmemesine dikkat edilmelidir. Çanta ve ayakkabı gibi aksesuar seçimlerinde de uyumlu tercihler yapılmalıdır. Telefon çantaları ve güneş gözlükleri gibi aksesuarlarda hareketli seçimler yapılabilmektedir. Bu sayede kombinlerin renklendirilmesi ve hareketlenmesi sağlanabilmektedir.

2022 Yılı Sonbahar Erkek Giyim Önerileri Nelerdir?
2022 Yılı Sonbahar Erkek Giyim Önerileri Nelerdir?

2022 Sonbaharında Moda Olan Aksesuarlar Nelerdir?

2022 sonbahar modası içerisinde sadece kıyafetler değil, aksesuarlar da yer almaktadır. Doğru aksesuar seçimleri, sonbahar erkek kombinleri çok daha iyi bir görüntüye taşımaktadır. Bu anlamda 2022 sonbaharında trend olan aksesuarlar şu şekilde sıralanabilmektedirler;

 • Halkalı Zincir Kolyeler: Küçük ve ince ya da kalın halkalardan oluşan kolyeler, 2022 sonbahar modası içerisinde yer almaktadır. Bu aksesuarlar, doğal tonlardaki ceketlerle ya da kazaklarla kombinlenebilmektedirler.
 • Boyun Çantaları: Geçtiğimiz dönemlerde moda olan bel çantalarının yerine, sonbahar döneminde boyun çantalarının geldiği görülmektedir. Boyun çantaları, içerisine cep telefonlarının, kredi kartlarının, anahtarlıkların konumlandırılması amacı ile tasarlanmıştır. Hem erkekler hem de kadınlar için trend olan parçalar arasında yer almaktadır.
 • İnci: Klasikleşmiş inci kolye ve küpe modellerinin yanı sıra, sonbahar döneminde daha modern tasarımlarda inci aksesuarlar yer almaktadır. Büyüklü küçüklü çok fazla sayıda inciden oluşan küpeler, öne çıkan trend parçalar arasında bulunmaktadır.
 • Şallar: 2022 yılında sonbahar erkek giyilecekler arasında genellikle doğal tonların ve sade tarzların yer aldığı görülmektedir. Bu nedenle kıyafetlerin hareketlendirilmesi adına şalların da aksesuar trendleri arasında yer aldıkları görülmektedir.
Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *