«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Biogaia Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Biogaia Damla Etkisini Ne Zaman Gösterir?

ProbioticGroup

Biogaia damla ne zaman etkisini gösterir sorusu pek çok kullanıcı tarafından internet üzerinde sık sık araştırılıyor. Ebeveynler tarafından bebeklerinin sağlıklı ve huzurlu bir sürece tanıklık etmesini sağlamak amacı ile kullanılan bu damla doktor tavsiyesi üzerine kullanılır. Kısa bir süre için bazı olumlu etkiler görülebilir ancak iki hafta içinde sorunun çözüleceğini söylenebilir. Düzenli kullanım etkili sonuç verecektir bu yüzden Biogaia kullanırken dikkatli olun. Düzenli kullanmak önemlidir. Bu, bebek gaz sorunları için birebirdir.

Biogaia Probiyotik, sayısız klinik çalışmada ideal koşullarda test edilmiş ve çocuklar için son derece etkili ve güvenli olduğu saptanmıştır. Probiyotik Biogaia’nın içindeki radyoaktif bakteriler aracılığı ile gaz probleminin önüne geçilebilmektedir. Bebeklerin ilk birkaç ayda yaşadığı bu gaz ağrısına kolik denir. Kolik olan bebekler gazla ağlarlar. Bilimsel araştırmalar Biogaia Probiyotik’in içindeki faydalı bakterilerin koliği azalttığını ve bebeklerde ağlama sayısını minimuma indirdiği söyleniyor. Biogaia; bozulmuş bağırsak florasını dengeleyerek, ishal, kabızlık, şişkinlik, kolik gibi sindirim bozuklukları ve bağışıklık sistemi bozukluklarını ideal bir şekilde tedavi eder.

Biogaia Damla Ne Zaman Etkisini Gösterir?

İçindekiler

Ulusal Biyoteknoloji Bilgi Merkezi tarafından yürütülen bilimsel bir araştırma, sorunun cevabını buldu: Biogaia damlaları ne zaman etkilidir noktasında test koşulları ve sonuçları aşağıdaki gibidir:

  • Çalışma, 2-16 haftalık karın şişkinliği (kolik) olan 50 bebeği içeriyordu. Bazı bebeklere beslenmeden 30 dakika önce probiyotik olmayan Biogaia (kontrol grubu) ve diğer bebeğe probiyotik içeren 5 damla normal Biogaia verildi. Bebekler, deney başlama öncesinde yaklaşık 3 saat boyunca ağlıyordu.
  • 21 günlük deney sonucunda müdahale grubunda (Biogaia probiyotik alan bebeklerde) ortalama ağlama süresi 7. günde 95 dakikaya, 14. günde 60 dakikaya ve 21. günde 35 dakikaya kadar düştü.
  • İlgili bir bilimsel çalışma sonucunda Biogaia alan bebeklerde ağlamalar ilk hafta yarı yarıya, ikinci hafta 3 saatten 1 saate, üçüncü hafta ise yaklaşık 30 dakika azaldı.

Biogaia Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Biogaia ne kadar sürede etki eder noktası yine de bebekten bebeğe göre değişkenlik gösterebilmektedir. Genelde 2 hafta içinde çözüleceğine dair yorumlar var. Doğru etkiyi elde etmek için en dikkate alınması gereken şey ise düzenli kullanımdır. Günlük önerilen miktarın düzenli kullanımı kısa vadede gaz sorunlarına yardımcı oluyor gibi görünüyor. Bazı bebeklerde günlük düzenli kullanıma bağlı olarak etkilere günler içerisinde rastlamak mümkün olabiliyor.

Biogaia Ne Zaman Etki Eder?

Biogaia ne zaman etki eder noktasında damlanın uygun bir şekilde kullanımı sonucu bazı bebeklerde etkiler saatler içerisinde gözlemlenebilirken bazı bebeklerde bu durumun günler sürebildiği saptanmıştır. Biogaia damlalarından en etkili sonuçları alabilmek için ebeveynlerin doktor tavsiyesi üzerine damla kullanımına başlaması ve doktorun önerilerini dikkate alması gerekir. Bunun yanı sıra bu damlaların uzun süreler boyunca kullanılmaması gerekmektedir. Bebekler her ne kadar gaz konusundan rahatsız olup ağlıyor durumda olsalar da damlalardan kesin sonuç beklemek doğru değildir.

Biogaia Damla Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Biogaia damla ne kadar süre kullanılmalı sorusu ise damlanın etkilerine bağlı olarak kendisine cevap bulacaktır. Bazı bebeklerde damlanın etkilerini göstermesinin çok kısa sürmesine karşın bazı bebeklerde bu sürecin oldukça uzun sürdüğü düşünüldüğünde damla kullanımı da buna bağlı olarak belirlenmelidir. Damla kullanımı noktasında bebek çok fazla damlaya maruz bırakılmamalı ve doktor tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır. Aksi takdirde çok riskli olmamakla birlikte bazı yan etkiler ile karşı karşıya kalma durumu söz konusu da olabilmektedir.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *