«
  1. Anasayfa
  2. Gizli İlimler
  3. Büyü Nedir, Çeşitleri ve Belirtileri Nedir Büyü Kimlerde Tutar?

Büyü Nedir, Çeşitleri ve Belirtileri Nedir Büyü Kimlerde Tutar?

buyu-yildizname-ve-yildizlar-arasindaki-1024x689

Büyü Nedir;

Büyü çok uzun yıllar boyunca, kadim kavimlere dayanan bir tarihe sahiptir. Büyü yapmakta da ki en büyük amaç bir kişiyi ya da kişileri kendi iradesin dışında kullanmak ve bu iradeye sahip olmaktır.

Büyü denince akla hemen İslam ile bağdaşan kuranı kerim de bile olmayan tamamen düzmece Arapça kelimelerin art arda okunması veya söylenmesi ile bilinen genellikle filmlerde gördüğümüz eski terk edilmiş bir köyde kendi başına yaşayan yaşlı yüzleri kararmış erkek ve kadınlar akla gelir. Bunlar benliğimize o kadar işlemiştir ki sadece büyüyü bu ve buna benzer kişilerin yapabildiğini diğer türlü olmayacağına ya da yapamayacaklarına inanırız. Aslında büyü bu kadar basit ve düzmece değil tamamen doğal ve gerçek bir olgudan ilimden ibarettir ve bu ilmi ne herkes kaldırabilir ne de herkes tarafından yapılabilir, bu ilimi bilen veya öğrenen kişiler ortalık da ben büyücüyüm ilim sahibiyim benim yaptığım büyü tutar diye gezinip milleti dolandırmazlar, aksine sadece inandıkları yaratıcı veyahut sağlık için yaparlar, bu gibi kişilere ulaşmak hem zor hem de basit değildir. Büyü bilgisi kısaca havas ilmi gerekmektedir yani gizli saklı ilimler olarak bilinir ve tasrif edilir.

İçindekiler

                                                                                                                         
               BÜYÜNÜN ÇEŞİTLERİ VE BELİRTİLERİ NELERDİR?

 

Büyü yani gizli ilimler olarak bilinen, ilmin daha önce bir çok medeniyet de kullanıldığını bilmemiz gerekmektedir bu medeniyetler de genel de güç için kullanılmıştır ve yapabilen kişi sınırlı sayıdadır, ama günümüz de bu olay o kadar yozlaşmış ve ele ayağa düşmüştür ki sadece Sübhaneke suresini bilen birileri bile ekranlarda yada sosyal mecralarda ben büyü yapıyorum diye insanları dolandırmaktadır, yazımızın ilerleyen kısımlarında bu gibi insanlar ile karşılaşırsak nelere dikkat etmememiz gerektiğini uzun uzun açıklayacağım.

Büyü çeşitlerine gelecek olur isek genelde bizlerin bildiği Ak büyü ve Kara büyü den oluştuğunu zannederiz ama aslında yanılıyoruzdur eski antik mısırda büyü olayı o kadar fazladır ki mumyalamada ki amaç rahiplerin veyahut mumyalama görevlilerin ölen kişiye tılsımlar ve şifalı sular ile sardıktan sonra etrafında inandıkları tanrıların tasvirlerini bırakarak bir sonraki yaşamına rahatlıkla geçiş yapması için kullandıkları bilinmektedir.  Genelde bizim bildiğimiz büyü çeşitleri aşağıda sıralanmıştır

AK BÜYÜ, KARA BÜYÜ, BAĞLAMA BÜYÜSÜ, SABUN BÜYÜSÜ, KISMET BÜYÜSÜ, ZENGİNLİK BÜYÜSÜ

Şeklinde uzar gider ama bilmediğimiz şey ise bunların çoğunun safsatadan ibaret olmasıdır, sevgili okurlarım bir kişi size a4 kağıdına yazılmış ve fotokopisi çekilmiş bir kâğıt parçasını muska şeklinde verdi diye siz zengin olmazsınız, bu kişiler sizi kandırıyor ve paranızı almaya çalışıyordur.

Büyü denilen olay tamamen bir enerjiden ibarettir ve kademe kademe olmalıdır, yapan kişi şayet şifa için yapıyor ise bu kişinin ehli sünnet olması gerekmektedir imanı olmayan bir kişi size şifacı olamaz hatta hayatınızı karartır ve malınızdan mülkünüzden sağlığınızdan olursunuz. Bu gibi kişilere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir. Büyü iki çeşittir arkadaşlar ve bu iki şeklide tek bir kişi yapabilir ve tek bir kişide bozabilir, bu ilme vakıf kişiler her iki işlemi de kolaylıkla anlayıp uygulayabilmektedir havas ilminde iki çeşit büyü vardır Şifa için yapılan büyüler ve Şer için kötülük için yapılan büyüler.

 

ŞİFA için yapılan büyüler;

Kişi genelde baş ağrısı veyahut dinmek tükenmek bilmeyen susuzluk ve halsizlik için gelir, bu gelen hastaların %90 civarında kendilerini musallatlı olarak bilmeleri ama aksine hiçbir belirtileri olmamakla birlikte diyabet ve psikolojik sorunları olan hastalardır ve tedavisi sadece bilim ve doktor gözetiminde bir hastanede tedavi edilmelidir. Kişiler bu gibi durumlar da hastane süreci ve tahlil süreci uzadıkça karamsarlığa düşer ve kendisini musallatlı olarak zannedip günümüz sahte hocalara başvurur ve dolandırırlar iyice psikolojileri bozulur. Şifa için giden insanların dikkat etmesi gerektiren en büyük husus şifayı uygulayan kişinin ona verdikleri ve içirmeye çalıştıkları alışımlardır.

Kara büyü Şer için yapılan büyüler;

Bu tür uygulamalar tamamen insanın kötülüğünü isteyen ve karşı tarafın bilinç altını etki altıma almak ve onu iradesi dışında olaylara ve kişilere yönlendirmek için yapılan seanslardır, Şifacı dan ziyade yapılması oldukça zor ve meşakkatlidir günümüz dünyasında bu ve benzeri uygulamaları yapabilecek insanlar bir elin parmaklarını geçmeyecek türden olan tehlikeli insanlar olup yaptıkları uygulamaları insanın aklını ve mantığını almayacak uygulamalarda bulunarak yaparlar. Bu tür uygulamaların en bilineni Domuz büyüsü olarak bilinen ve sonucu ölümle biten ritüellerdir yapımından ziyade uygulanan yöntem o kadar vahşi ve kötüdür ki yaptıran dan ziyade yapan kişiyi bile korkutmaktadır, çünkü her iki taraf da zarar göreceğini bilir ve bunu kabul ederek büyük bedeller ödeyerek yapar veya yaptırır.

                                                 BÜYÜ BELİRTİLERİ NELERDİR

Büyü belirtisi olduğuna inanan kişi yukarda  da belirttiğim üzere çoğu zaman susuzluk ve baş ağrısı ve halsizlikle başvurmaktadırlar ve genelde psikolojik veyahut hekimlerin çözebileceği vakalar olarak bilinirler. Gerçek büyü belirtilerine gelecek olur isek:

-Kişi özellikle gece uyurken kasılıyor ise soğuk ortam da bile sırtı terliyor ve bilinçsiz şekilde konuşuyor ve sabah uyandığında sırıl sıklam ter içinde uyanıp halsiz bir şekilde geziyor ve bu durum uzun süre devam ediyor ise bakım yapılması gerekmektedir.

-Evinde bazı kağıtlar anlamını bilmediği muskalar bulanlar ve bu gibi objelere dokundukların da kendini belli edecek şeklinde göğsü sıkışanlar uzman kişilere danışmalıdır.

-Evinde hanesin de ya da iş yerin de sürekli bir şeylerin yürüdüğünü böcek, fare, kedi gibi ve onları izlediğini düşünenler mutlaka 3 defa Ayet-el Kürsi okuyup sağ tarafına yatmalılardır çünkü rahatsız ediliyor olabilirler size bir ip ucu vereyim Ayet-el Kürsi o kadar güçlüdür ki onu okuyup uyuyan kişiye şeytanın ta kendisi bile yanaşamaz.

– Sabah uyandığında hiçbir yere vurmadığını bildiği halde kolun da bacakların da morluklar ezilmeler olanlar ve bu sürekli belli aralıklarla devam ediyorsa mutlaka bakım yaptırmalıdırlar.

Bilinen Büyü belirtisi yanlışları;

Genelde musallatlı olduğunu zanneden ve hocalara başvuran kişilerin en büyük yanlış tanısı şudur “Hayattan keyif almıyorum yediklerim ağzımda küle dönüşüyor harcadığım paranın hiçbir bereketi yok tüm gün uyusam bile yorgunum” diye şifa istedikleri kişiye bahsederler eğer sizde de bu gibi  bir sıkıntı var ise biliniz ki şükürler olsun ki sizde büyü gibi bir durum söz konusu değildir, ağzınızın tadının olmamasının en büyük sebebi ise sigara kullanmaktadır ve bu sözü söyleyenlerin %97 si sigara tiryakileridir sigarayı bırakmanızı tavsiye ederim. Hayattan keyif almamanızın sebebi ise muhtemelen hiçbir hedefinizin ve gelecek beklentinizin olmamasıdır, tüm gün uyusam da yorgun uyanıyorum diyenlerin çoğunda da burnunda et oluyor ve rahat nefes alamadıklarından gece uyurken oksijen azlığı çektiklerinden vücut uykusunda bile daha fazla efor harcıyor muhtemelen bundan.

Makalemi okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim devamını gelmesini istiyorsanız mutlaka yorum yapmanızı rica ederim ayrıca evinde iş yerinde muskaya benzer kâğıt obje gibi materyaller bulan kişiler yorumlar da görsel olarak belirtirseniz büyü mü yoksa dua mı olduğunu ve nasıl yok edeceğinizi size bildirerek kafanızdaki şüphelerden arındırabilirim, Selam ve dua ile

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *