«
 1. Anasayfa
 2. Yaşam
 3. Ceviz Suyu Nasıl İçilir?

Ceviz Suyu Nasıl İçilir?

Ceviz Suyu Nasıl İçilir?

Ceviz suyu içenlerin yorumları incelendiğinde son derece faydalı bir kür olduğu görülmektedir. Ceviz suyu, özellikle uyku problemi yaşayanların ciddi faydalar gördükleri ve sakinleştirici etkisinin yanı sıra daha birçok farklı faydası ile tercih ettikleri bir ürün haline gelmiştir. Günümüzde zayıflamak isteyenler tarafından da diyet listelerinde çok sık yer verilmeye başlayan ceviz suyu, aşırı ya da bilinçsiz tüketimi sonrasında farklı yan etkilere de sahip olabilir.

Günde en az 1 bardak olacak şekilde 15 günde bir ara verilerek ceviz suyunun içilmesi önerilmektedir. Ancak ceviz suyu tüketmek isteyenlerin ceviz ve karışım içinde yer verilecek diğer maddelere karşı herhangi bir alerjik reaksiyona sahip olmamaları son derece önemlidir. Ceviz suyu tüketimi birçok konuda bireylere fayda sağlayacaktır.

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir?

İçindekiler

Ceviz Suyu Faydaları Nelerdir?

Ceviz faydaları saymakla bitmez. Günümüzde diyet programlarında ve sağlıklı yaşam önerilerinde öne çıkan alternatif kür tariflerinden biri olan ceviz suyu, cevizin hali hazırda sahip olduğu birçok faydayı da sağlayan doğal bir şifa kaynağı olarak değerlendirilmektedir.

Ceviz suyunun başlıca faydaları kısaca şunlardır:

 • İçinde bol miktarda protein bulunmaktadır.
 • Yağ yakımını destekler ve uzun süre tok tutma etkisine sahiptir.
 • Kalp ve damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
 • Kan şekerini dengelemektedir.
 • Antioksidan özelliğine sahiptir.
 • Kabızlık sorunu yaşayanlar için fayda sağlar.
 • Cilt ve saç sağlığını korur.

Ceviz suyunun tavsiye edilen miktardan çok veya uzun süreli bilinçsiz şekilde kullanımı faydadan çok zarar getireceği için mutlaka kontrollü tüketilmesi gerekmektedir. Öte yandan sürekli ilaç kullanan veya kronik rahatsızlığı olan kişilerin de doktor önerisi olmadan bu tür doğal içerikli kürleri kullanmaları kesinlikle tavsiye edilmez.

Ceviz Suyu Nasıl Hazırlanır?

Ceviz suyu hazırlanışı oldukça basittir. Ceviz suyu hazırlayarak sağlıklı bir yaşam için kendi kürünü hazırlamak isteyenler için şu tarif uygulanabilir:

 • Akşamdan kabuğunu kırarak ayıkladığını cevizler 1 bardak suyun içine atılır.
 • Sabaha kadar bu suyun içinde bekletilir.
 • Sabah uyanında hazırladığınız kürü tüketebilir ve kalan ceviz posasını tüketebilirsiniz.

Ceviz suyu tek seferde değil yudum yudum içilirse çok daha faydalı olacaktır. Ceviz suyu içtikten en az yarım saat sonra kahvaltı etmeniz önerilmektedir. Ceviz suyu son dönemde zayıflamak için alternatif küt tarifleri arayanların da listelerinde çok sık yer almaktadır.

Ceviz Suyu Kaç Gün Arayla İçilir?

Ceviz suyu zararları ve yan etkilerimden korunmak için tüketim tavsiyelerine mutlaka uyulması gerekir. Birçok kürde olduğu gibi ceviz suyu kürünü tüketecek kişilerin 15 günde bir ara vererek içmeleri önerilmektedir. Ayrıca günde 1 bardaktan çok tüketilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. 15 günlük süreden daha erken herhangi bir yan etki veya zarar görülmesi halinde ceviz suyu tüketimine mutlaka ara verilmesi gerekmektedir.

Ceviz Suyu Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Ceviz Suyu Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Ceviz suyunu ne kadar süre içmeli sorusu kişiden kişiye değişecektir. Bazı kişilerde bu tür tarifler zararlı olabileceği için herkese önerilmemektedir. Ceviz suyu ile zayıflamak isteyenler, bu küre ek olarak uygulayacakları uygun diyet programları ve düzenli egzersiz ile 15 günde 4 kiloya yakın bir etkisi görülebilir.

Ceviz Suyu Aç Mı, Tok Karnına Mı İçilir?

Limonlu ceviz suyunun faydaları en iyi etkiyi göstermesi için doğru tüketim alışkanlıklarının kazanılması son derece önemlidir. İçerdiği protein sayesinde vücudun yağ yakmasına da destek olmaktadır. Özellikle kilo vermek isteyenlerin her gün sabahları aç karnına uygun miktarda tüketmeleri faydalı olacaktır. Ceviz suyu etkilerinden yararlanmak için tavsiye edilen şeklinde kullanılmalıdır.

Ayrıca Bakınız: Şakşuka Konservesi Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *