«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi

Eczanelerde Satılan Cinsiyet Belirleme Testi

1_S6SEFnQ67Lt49cBA8fN9Gg

Cinsiyet belirleyen test özellikle eczanelerde satılır ve kullanıcılara sunulur. Ancak bazı cinsiyet belirleme testlerini internet sitelerinde de görülebilmektedir. Daha güvenli sonuçlar alınması için eczanelerde satılan cinsiyet belirleme testi tercih edilmektedir. Bebek sahibi olmak isteyen çiftler tarafından bebeklerinin cinsiyetleri epey merak edilir. Gebelik tam anlamıyla oluşmadan önce ya da hamileliğin ilerleyen aylarında bebeğin cinsiyetini öğrenmek isteyen çiftler için uygun bir testtir. Bilimsel dayanağı olmayan cinsiyet belirleme yöntemlerine göre bilimsel dayanağı bulunan ve doğru sonuçlar veren testlerdir.

Bebek Cinsiyet Testi Eczane

İçindekiler

Cinsiyet belirleyen test işlemleri yerine cinsiyetin ultrason muayenesinde görülmesi mümkün olmaktadır. Yumurta ve spermin birleşmesinin ardından cinsiyetin belirlenmesi mümkün olmaktadır. Ancak cinsiyetin gözle görülebilmesi için hamileliğin 12. Ve 13. Haftasının beklenmesi gereklidir.

Hamileliğin yedinci haftasına kadar kız ya da erkek cinsiyeti için organlar aynı yapıda yer alır. Ancak ilerleyen haftalarda bebeğin hormonları ile cinsel organ şekillenmeye başlar. Bebeğin cinsiyetinin belirlendiği haftalar belirli olsa da bazı durumlarda plasenta içerisindeki konum dolayısıyla görülememe ihtimali vardır. Cinsiyet belirlenmesi için en doğru sonuç ultrason ile olmaktadır. Ancak son zamanlarda bebek cinsiyet testi eczane içeresinde bulunmaktadır. Ultrasonda olduğu kadar doğru sonuç vermeseler de testlere de yüksek talep vardır.

Cinsiyet Belirleyen Test

Cinsiyet belirleyen test için etik açısından tartışmalar bulunur. Eczanelerden alınabilen testler sonucunda bebeğin cinsiyetinin istenmeyen bir cinsiyet çıkması ile kürtaj işlemlerinin artması hakkında tartışmalar bulunmaktadır. Geçmiş yıllarda da her ebeveyn bebeğin cinsiyetini öğrenmek istemiştir. Bu nedenle farklı işlemlere başvurmuştur. Ancak son yıllarda cinsiyetin öğrenilmesini sağlayan testlere talep atmıştır. Testleri uygulayan kişiler tarafından yapılan yorumlara göre testler oldukça doğru sonuçlanmaktadır. Ancak en doğru sonucun belirtilen haftalarda ultrason ile görülebileceği unutulmamalıdır. Eczanelerde satılan ve uygun fiyatlara alınabilen testler %80 oranında doğru sonuç verebilir.

Cinsiyet Testi Nerede Satılır?

Hamileliğin 10. haftasından itibaren ebeveynler cinsiyet testi nerede satılır soruları sormaya başlar. Yüzde 80 oranında doğru sonuç veren cinsiyet testleri kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Kullanıcılara kolay kullanım imkânı sunan cinsiyet belirleyici testler eczanelerde satılmaktadır. Eczanelerden güvenilir testlerin alınması mümkündür. Farklı internet sitelerinde satılan testlerin alınması doğru sonuçların elde edilmesini sağlamayabilir.

Ayrıca sahtekârlığa maruz kalmak da mümkündür. Bu nedenle doğru sonucun elde edilebilmesi için eczanelerden satın alınması gereklidir. Cinsiyet belirleme testleri onuncu haftalarda sonuç vermektedir. Ultrason için beklemek istemeyen ebeveynler cinsiyet belirleme testlerine yönelir. Bu sayede haftalarca belenmeden bebeğin cinsiyeti öğrenilebilir. Bazı kalıtsal hastalıkların bebeğe geçip geçmediği cinsiyetleri ile anlaşılabilir. Bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi ile hastalığın geçip geçmediği üzerine adımlar atılabilir ve doktora başvurulabilir.

Bebek Cinsiyet Testi Nerde Satılır?

Ultrason ile kesin sonuç almayan ve bebeğin cinsiyetini görmek isteyen ebeveynler cinsiyet testlerine yönelir. Bu durumda bebek cinsiyet testi nerede satılır araştırmaları başlar. Testlerin onuncu haftadan itibaren sonuç verebiliyor olması testlere olan talebi artırır. Eczanelerden alınabilen cinsiyet belirleme testleri kolay kullanım imkânı da sunar. Annenin idrarını bir kaba yapması gereklidir. Kutudan çıkan kaba yapılan idrarın test kabına alınması ile cinsiyet belirleme süreci başlar. 10 dakika beklenmesi gereklidir.

On dakika sonrasında renk değişimi yaşanır. Yeşile yakın bir renk görüldüğünde bebeğin erkek olacağı anlaşılır. Turuncu ya da kırmızı renklere yakın bir renk oluşursa ise bebeğin kız olacağı anlaşılır. Cinsiyet belirleme testi evde rahatlıkla yapılabilmektedir. Kesin sonuçların öğrenilmesi için 13 ila 14. haftalarda ultrason ile cinsiyetin görülmesi mümkündür.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *