«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem

En Etkili İltihap Kurutucu Antibiyotik Krem

topical-antibiotics-2-main

En etkili iltihap kurutucu antibiyotik krem insanların derilerinde oluşan iltihaplanmalar ve sivilceler için etkilidir. İnsan derilerinde milyonlarca gözenek bulunur. Bu gözenekler gün içerisinde kir ve toz gibi nedenler ile tıkanabilmektedir. Bu gibi problemlerin yaşanmasının ardından cilt yüzeyinde sivilceler ve iltihaplanmaların oluşması mümkündür. Bazı durumlarda vücut içerisinde bulunan bakteriler sonucunda vücutta yağ bezeleri oluşabilmektedir. Hem görüntüye sebep olan yağ bezeleri acı hissedilmesine de neden olabilmektedir. Bu gibi durumlarda doktorlar antibiyotikli kremler ile tedavi işlemleri uygulayabilmektedir.

İltihap Kurutucu Krem

İçindekiler

İltihap kurutucu krem vücut üzerinde oluşan iltihapların tedavi edilmesini sağlar. Genellikle antibiyotik içerikleri sayesinde tedavi süreci gerçekleşir. Antibiyotik içerikleri sayesinde egzama yaralarında, yanıklarda, kıl kökünde oluşan iltihaplarda ve kıl dönmeleri gibi problemlerde tedavi edici olmaktadır. İçeriğinde bulunan antibiyotik maddeler dolayısıyla iltihaplı yerler kurur ve ortadan kaldırılır. Ayrıca antibiyotik maddesi sayesinde iltihap kuruduktan sonra yara izi kalması önlenir. Doktorlar tarafından genellikle bactroben krem, furacin antibiyotik krem ve terramycin antibiyotik krem kullanılmaktadır. Ayrıca iltihapların tamamen kuruması için işe yarayan en etkili kremler arasında yer alırlar. Cilt için reçete edilen pek çok krem bulunur. En etkili kremler olmaları dolayısıyla iltihapların hızlı bir şekilde kurulamaları mümkün olmaktadır.

İltihap Kurutucu Merhem

İltihap kurutucu merhem ya da kremler içerisinde antibiyotikler bulunur. Bu şekilde iltihaplar ya da sivilcelerin kuruması sağlanır. Ancak unutulmaması gereken insan vücudunun en önemli noktalarından bir tanesi olan deriye özen gösterilmesi gereklidir. Bu nedenle herhangi bir cilt problemi yaşandığında doktora başvurulması gerekir. Doktor gözetimi dışında iltihap kurutucu merhem kullanımında yan etkilerin ortaya çıkması mümkündür. Ayrıca oldukça etkili kremler olmaları dolayısıyla doktor tarafından tavsiye edilen miktarların dışında çıkılması durumunda etkilerini kaybetmeleri ya da alerjik reaksiyonların oluşma ihtimali bulunur. Örneğin yara için kullanılan kremlerde yara üzerine denk gelmemesine önem verilmelidir. Doktor reçetesi olmadan satılmadıkları için reçetesiz satılan iltihap kurutucu merhemlerde sahtekarlığa maruz kalınacağı unutulmamalıdır.

Antibiyotik İçeren Kremler

Antibiyotik içeren kremler cilt için reçete edilen kremlerdir. Cilt üzerinde oluşan ağrılı yaralar, iltihaplar, yağ bezeleri ve sivilceler için antibiyotik içermeyen kremler etkisizdir. Bu nedenle antibiyotik içerikli kremlerin kullanılması gereklidir. Ağır yaraların oluşumda acilen bir doktora başvurulması gereklidir. Çünkü antibiyotikli ilaçların reçetesiz satın alınması mümkün değildir. Ayrıca antibiyotik maddesi olmadan yaraların hızlı bir şekilde geçirilmesi mümkün değildir. Antibiyotik içeren kremler doktorlar tarafından sıklıkla iltihaplı sivilceler ve cilt problemleri için reçete edilen ilaçlardır. Antibiyotikli kremler yara için de tercih edilmektedir. Açık yaralarda ya da dikiş atılan yaralar için kullanılması mümkündür. Bu noktada doktorun tavsiyesine uyulması oldukça önemlidir. Yara üzerine ya da dikiş üzerine yanlış uygulamaların yapılması olumsuz sonuçların oluşmasına neden olur.

Antibiyotik Kremler Hangileri?

Cilt problemleri oldukça fazla yaşanan bir sorun olduğu için pek çok kişi tarafından antibiyotikli kremler hangileri merak edilmektedir. İçerisinde antibiyotik bulunan ve doktorlar tarafından reçetelenen ilaçlar teramisin, polimisin deri merhemi, fucicort krem, dextrocin krem, heksa deri merhemi, bactroban krem, mupiderm pomad ve acnedur merhem olarak çeşitlenir. Antibiyotikli kremler ile cilt problemlerinin hızlı bir şekilde tedavi edilmesi mümkündür. Antibiyotik içeriği dolayısıyla tavsiye edilen miktarlarda kullanılması gerektiği unutulmamalıdır. Herhangi bir yan etki görüldüğünde hemen doktora danışılması gereklidir. Büyük iltihaplar için kullanılabilecek olan antibiyotikli kremler dışında antibiyotik içermeyen kremler daha küçük iltihaplar için tercih edilebilir. Ancak her problem için bir doktora başvurulması oldukça önemlidir.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *