«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülür mü?

Hirudoid Forte Jel Göz Altına Sürülür mü?

krem-1

Hirudoid Forte jel göz altına sürülür mü, çeşitli faydaları sebebiyle ürünü kullanmak isteyen kişiler tarafından merak edilmektedir. Hirudoid Forte jel, en genel tanımıyla pıhtı oluşumunu engelleyen ve oluşan pıhtıları eriten, jel formda bir üründür. Dolayısıyla burkulma, ezilme gibi durumlar için kullanılan Hirudoid Forte jelin, günümüzde en yaygın kullanımı burun ameliyatlarından sonra meydana gelen morluklar içindir. Ameliyattan sonra oluşan morluk ve meydana gelen kararmalar için kullanılan bu jelin göz altına kullanımının doğru olup, olmadığı merak edilmektedir.

Hirudoid Forte Krem Göz Altına Sürülür mü?

İçindekiler

Kondoroitin polisülfat etken maddesi ile üretilmekte olan Hirudoid Forte jel, bunun haricinde pek çok maddeyi de içinde barındırır. Herhangi bir sebep dolayısıyla bu jeli kullanmadan önce muhakkak içinde bulunan maddelerin incelenmesi gerektiğini göz ardı etmemek gerekir. Eğer içerisinde bulunan maddelerden herhangi birine alerjiniz varsa, bu jeli kullanmanız kesinlikle önerilmez.

Yalnızca eczanelerde satılan bu jel, özellikle morluklara karşı büyük bir etki sağlamaktadır. Morlukları hızlıca geçirebilmesini sebebi ise, içerisinde bulunan maddeler sayesinde hasar gören deriyi hızlı şekilde onarıyor olmasıdır. Kanın pıhtılaşmasını engelleyen Hirudoid Forte jel, günümüzde oldukça sık kullanılan onarıcı jellerin arasında gelir.

Özellikle burun ameliyatı arından hastaların şikayetçi oldukları konuların başında yüz bölgesinde morarma ve kararma gelmektedir. Bu problem için de kullanılan Hirudoid Forte jel için ilk sorulan sorulardan biri ise  Hirudoid Forte jel göz altına sürülür mü olmaktadır. Damar içinde pıhtı birikmesini engelleyen bir krem olan Hirudoid Forte jel, kimi kullanıcılar tarafından göz altlarına uygulansa da, kimileri tarafından bu durum doğru bulunmuyor. Ancak burun ameliyatlarından sonra pek çok hastanın yüzlerinde meydana gelen morluk ve göz altlarında meydana gelen kararma için Hirudoid Forte jel kullandığı biliniyor.

Hirudoid Forte Jel Kullananlar

Hirudoid Forte jel genellikle göz altı kararmaları için kullanılmakta olan bir üründür. Göz altına uygulanması konusunda prospektüsünde herhangi bir uyarı olmayan bu jel, günümüzde pek çok kişi tarafından tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Özellikle burun estetiği ameliyatlarından sonra en sık kullanılan kremler arasında bulunan bu ürün hakkında yapılmış çeşitli yorumlar bulunur.

Hirudoid Forte jel kullananlar dikkat etmesi gereken ilk etken bu jelin yalnızca 10 gün kullanılması gerekmesidir. Kullanma talimatında belirtilen bu husus herhangi bir bölgeye en fazla 10 gün boyunca uygulanması gereken bir üründür. 10 günün ardından bu ürünü kullanmayı bırakmak gerekir. Hirudoid Forte jeli göz altınıza uyguluyor olsanız bile, bu sürenin ardından kullanımı durdurmanız büyük bir öneme sahiptir.

Hirudoid Göz Altı Morlukları Kremi

Hirudoid Forte jel spor yaralanmaları, burkulma, ezilme, şişme gibi problemler adına eczanelerde satılmakta olan bir jeldir. Hirudoid göz altı morluklar kremi olarak da anılmak da olan bu krem herhangi bir sebep dolayısıyla yüzünüzde meydana gelen morlukların kısa süre içerisinde ortadan kaybolmasını sağlar. Hemoroid kremi olarak üretilmekte olan bir jel olan Hirudoid Forte jel, içerisinde bulunan çeşitli etkenler sebebiyle kanın pıhtılaşmasını önlemektedir.

Hirudoid Forte Jel Morluk

Hirudoid Forte jel morluk önleme konusunda oldukça başarılı olması sebebiyle dikkat çeken bir ilaçtır. Ancak bu ürünün yalnızca eczanelerde satılan ve bilinçli şekilde kullanılması gereken bir ilaç olduğunu gözardı etmemek gerekir. İlacın prospektüsünde yer alan hususlara dikkat edilerek kullanıldığı taktirde vücutta meydana gelen çeşitli morarma ve yaralanmaları kısa süre içerisinde geçirmeyi amaçlar. Özellikle burun ameliyatı gibi yüze darbe alınmasına neden olan operasyonlardan sonra meydana gelen morarmalar için kullanılan Hirudoid Forte jeli kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *