«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. İnstagram biyografi müzik çalar şekli

İnstagram biyografi müzik çalar şekli

Instagram-Biyografi-Muzik-Calar-Sekli-4-1024x1024

İnstagram biyografi müzik çalar şekli içeriğinizde önemli bir etki edebilir. Birbirinden özel içerikleri hazırlamak için bu özelliği kullanmanız önerilir. Akılda kalıcı video içeriklerinin arka planında olduğu gibi biyografi müzik çaların nasıl ekleneceğini aşamalı öğrenebilirsiniz.

İnstagram Biyografi Müzik Çalar Şekilleri

Nota şekillerini eklemek için biyografi kısımlarına müzik notası sembollerini ekleyebilirsiniz. Notaların karşılıklarına gelen şekiller müzik çalar şekillerinden bir alternatif olarak düşünülebilir. Simgeleri sadece kopyala yapıştır yapmanız yeterli olacaktır.

Müzik çalar şekillerini biyografi kısmına ekleyeceğinizde öncelikle seçiminizi doğru şekilde yapmalısınız. Müzik simgelerinin kendi içinde birçok türü vardır. Tek notalı görünüm en çok beğenilen müzik çalar şekilleri arasındadır. Fikir vermesi adına aşağıdaki görseli anlatan seçenekleri bulabilirsiniz.

Medya oynatıcı görünümlü İnstagram biyografi müzik çalar şekilleri sık tercih edilenler arasındadır.

 • Sarı alt siyah nota simgesi müzik çalar şekli
 • İnstagramın kendi renklerinden oluşan nota simgesi
 • Müzik başlat ok işareti olan şekiller
 • Müzik ileri sar veya durdur şekilleri
 • Kulaklık sembolü olan şekiller
 • Film akışı resmiyle beraber nota görselleri
 • Üstte nota altta müzik dur geri al ileri sar işareti
 • Plak şekilli tekli nota şekilleri
 • MP4 müzik çalar görüntülü şekiller arasından tercihlerinizi yaparak avantaj elde edebilirsiniz.

Müzik Çalar Sembolü Kopyala

Kopyalamak istediğiniz semboller için öncelikle şekilleri bir arada bulacağınız bir platforma ihtiyacınız olacaktır. Sembolleri yeterli derecede bulduğunuzda çıkartmaları da kopyalayabilir ve hikayenize ekleyebilirsiniz. Hikayenize müzik çıkartmalarınızı eklemek için şu işlemler faydalı olabilir:

Simge değiştirmek istediğinizde sembollerden birini seçmeniz önerilir. Müzik etiketinin üzerindeki sembolleri kaydırarak işlem yapabilirsiniz.

Sembollerin rengini değiştiremeyebilirsiniz. ancak müzik etkileti ve şarkı sözleri ekleyenler için renk değişimi mümkündür. Bitti kısmına basarak sol alt köşede hikaye kısmına basarsınız. Müzik çalar sembolü kopyala çıkartma paylaşımıyla beraber yapılabilir.

Eklemek istediğiniz müzik çalar sembolü müzik çıkartmasından farklı olabilir. Çıkartmalar hareketli de görülebilir.  Hikayeniz ve biyografi bölümünüze göre seçim yapabilirsiniz. Hesabınızda ekleme yapamıyorsanız güncellemelerde sorun olabilir. Güncellemelerinizi eksiksiz şekilde yaparak devam etmelisiniz.

İnstagram Biyografi Müzik Çalar

İnstagram gönderilerinize müzik eklemek için bazı adımları takip etmeniz önerilmektedir. Uygulamaya doğrudan bakanlar için müzik ekleme işlemleri daha heyecanlı bir profil sağlayabilir.

Öncelikle müzikten de önce doğru hedeflenen bir video çekmelisiniz. Videonuzun film olarak çok uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Dosya boyutu maksimum 250 MB olmalıdır. Videonuzu, müziğinizi düzenleme programına ekleyerek kesinti ve eklemeleri yapın. Bu işlem sembol haricinde müzik ekleme işlemidir. Sembolik olarak sabit görsel için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz:

Biyografinizde Google Play üzerinde göreceğiniz birçok orijinal müzik çalar işaretini paylaşabilirsiniz. Play store üzerinde İnstagram biyografi müzik çalar konusunda ayrıca bir aratma yapabilirsiniz.

 • Yazılı müzik çalar görsellerinden track ve ok işaretleri sembolü eklenebilir. Biyografi eklemesinde sınırsız müzik sembol seçeneğinizi olacaktır.
 • Kalpli görseller içine müzik notaları ve nota başındaki semboller bir arada güzel bir görünüm verebilir. Bu eklemeleri video düzenleme programıyla ayrıca görsellere de ekleyebilirsiniz.
 • Müzik çalar sembolünde matlık veya canlılık isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz. Canlı pembe beyaz uyumu müzik çalar sembolü olarak güzel bir etki bırakabilir. Profil biyografi sayfalarınızda bu orijinalliği sürdürebilirsiniz.

Müzik çalarınızda kulaklık takan bir müzik çalar görselini kullanmak isterseniz doğru yolda olabilirsiniz.  Dilerseniz sene sembolü bu müzik çalar görseline eklenebilir.

Müzik Sembolleri Biyografi

İnstagram kullanıcıları biyografi oluştururken temelde etkileyiciliği artırma çabası içindedir. Bunu her paylaşımda ve temel görünen bilgilerde genel olarak sağlamaya çalışmak gerekir.  Kolay birkaç öneri ardından etkili paylaşımlarınızı sürdürebilirsiniz.

 • Instagram biyografisinde kim olduğunuzu ve neler yaptığınızı net şekilde ifade etmelisiniz. Belirsiz ifadeler sayfanıza gelenler için kötü etki bırakabilir. Anlatım diliniz kurumsal olmalıdır.
 • Yapmış olduğunuz işle ilgili tanıtıcı detaylar vermelisiniz. Ancak abartılı bir tanıtımdan da uzak durmak gerekir. İtici bir durum olmaması gerekir.
 • Hobilerinizden bahsetmelisiniz. Düzenli olarak yapmaktan hoşlandığınız şeyler başka kişilerde ortak noktalar sağlayabilir.
 • Özel hashtag kullanmaya gayret edin. Yönlendirici mesajlarla bunu tamamlayabilirsiniz.

Kendinize ait farklı bağlantıları belirtmelisiniz. Gereken durumlarda duyurularınızla beraber biyografiniz daha etkili olabilir.

Instagram biyografisi hazırlarken müzik çalar şekli ekleyebileceğiniz gibi çok sayıda seçeneği de kullanabilirsiniz.  Emojilerle müzik sembolleri biyografi görünümünü daha iyi hale getirecektir.

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *