«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji
  3. Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme

Instagram Gizli Canlı Yayın İzleme

instagram-likes-notification-getting-rid

Instagram canlı yayınlarında izleyicilerin görünmesi, bu durumu engellemek isteyen kişilerin instagram gizli canlı yayın izleme hakkında merak duymasını sağlar. Pek çok kişi kendi isminin görünmesini istemediği halde instagram’da canlı yayınlar izlemek isteyebilir. Özellikle canlı yayın tanıdığınız biri tarafından yapılıyor ve az kişi izliyorsa bu durumda sizin de izleyiciler arasında olduğunuz hemen anlaşılabilir. Bu durumu yaşamak istemeyenler anonim olarak nasıl instagram canlı yayınlarını izleyebilecekleri hakkında araştırmalar yapar.

Instagram Canlı Yayın Gizlice İzleme

İçindekiler

Eğer yayıncı pek çok kişi tarafından izleniyorsa kendinizi belli etmeden yayını izlemeniz mümkün olabilir. Kalabalık bir izleyici listesine sahipse sizin kullanıcı adınızı görmesi, dolayısıyla yayınını izlediğinizi fark etmesi zor olabilir. Ancak bu durumda yorum yapmak, yayını beğenmek ya da yanıtlamak gibi hareketlerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Bu durumlarda kullanıcı adınız direkt olarak gözükeceği için, yayıncı onu izlediğinizi anlayacaktır.

Ancak yayıncı az kişi tarafından izleniyorsa instagram canlı yayın gizlice izleme yöntemleri değişmelidir. Bu durumda yorum yapmasanız bile izleyici listesinde çok az kişinin bulunması sebebiyle kullanıcı adınız hemen gözükecektir. Herhangi bir instagram kullanıcısının bu platform üzerinden açtığı yayını kimliğiniz hiçbir şekilde belli olmadan izlemek istiyorsanız, bunu bir uygulama yardımıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Gizli Canlı Yayın İzleme

Gizli canlı yayın izleme amacıyla özel olarak tasarlanmış çeşitli programlar bulunur. Bu programlar kullanıcı adınız gözükmeden, yani izleyenin siz olduğunuz anlaşılmadan yayını izleyebilmenizi sağlar. Ancak bu programların tamamen İngilizce olduğunu unutmamanız gerekir. Bu programlara giriş yaptığınızda bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu amaç için tasarlanan pek çok farklı program olması sebebiyle, instagram üzerinden yapılan canlı yayınları anonim olarak izlemek mümkün hale gelir. Bu programlar sayesinde istediğiniz canlı yayınları daha sonra izleyebilmek adına telefonunuza da kaydedebilirsiniz.

Fakat pek çok kişi kişisel gizliliği tehdit ettiğini düşünüyor olması sebebiyle bu programları kullanmayı tercih etmez. Eğer bu gibi bir durumdan tedirginlik duyuyorsanız, kendinize ait olmayan başka bir instagram hesabı açarak da bu programlara giriş yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda kişisel bilgilerinizi vermeyecek olduğunuz için gizlilik ile ilgili herhangi bir kaygı yaşamanıza gerek kalmayacaktır.

Instagram Canlı Yayında Görünmeme

Instagram canlı yayında görünmeme yalnızca bu amaçla tasarlanan çeşitli programlar ile mümkündür. Uygulama üzerinden açılan yayınlarda kullanıcı adınızın görülmesini engelleyen başka bir yöntem yoktur. Bu programları kullanmak istemeyen pek çok kişi, kendine ait olmayan sahte bir instagram hesabı açarak, bu platformdan yapılan yayınları 2. hesabından izler. Fakat bu yöntemin yalnızca ilk hesabınızın kullanıcı adını saklayacağını göz ardı etmemeniz gerekir. İkinci hesap olarak açmış olduğunuz hesabın kullanıcı adı, izleyecek olduğunuz yayıncıya iletilecektir.

Instagram üzerinden yayın yapan yayıncının kullanıcı adınızı görmesini tamamen engelleyebilmek adına tek yöntem bu amaç için tasarlanan programlara giriş yaparak, canlı yayınları bu şekilde izlemektir.

Instagram Canlı Yayın Yapanları Görme

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan instagram, kullanıcılarının canlı yayın yapmasına izin veren bir sistem ile tasarlanmıştır. Eğer instagram üzerinden canlı yayın yapıyorsanız sizi izleyen tüm kullanıcıların kullanıcı adlarını görme imkanınız vardır.

Eğer instagram platformunda yayıncı değil izleyici olarak yer alıyor ancak izlediğiniz yayıncının sizi görmesini istemiyorsanız ikinci bir hesap kullanabilir ya da çeşitli programlar ile yayınları anonim şekilde izleyebilirsiniz. Instagram canlı yayın yapanları görme için uygulamanın ana sayfasını yenilemek ya da yayıncın hesabına gitmek yeterlidir. Programlar üzerinden instagram’a giriş yapabilir, istediğiniz yayını anonim olarak izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *