«
 1. Anasayfa
 2. İnternet
 3. İnstagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme

İnstagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme

instagram hikaye arka plan renk değişme ogrenelim

İnstagram Story Arka Plan Rengi Değiştirme

İnstagram etkileşimin en yüksek olduğu platformdur. Etkileşim sayesinde birçok insan reklam yapabilmekte veya bir işe sahip olabilmektedir. Etkileşim almak istediğinizi fotoğrafı story’i de paylaşmak istediğiniz vakit ınstagram arka planını kendi oluşturmaktadır. Eğer daha etkileyici bir arka plan istiyorsanız instagram story arka plan rengi değiştirme ayarlarından değiştirebilirsiniz. İnstagram hikâye arka planını değiştirmek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır.

 

İnstagram Hikâyede Arka Plan Rengi Değiştirme

İnstagram gelişen ve bilgi hızı her geçen gün artan sosyal medyanın en etkili platformudur. İnstagram sayesinde bugün birçok insan bir işe sahip olmaktadır. Sizde instagram üzerinden bir işe sahip olmak istiyorsanız instagram profiliniz gönderileriniz ve hikâyelerinizle oldukça estetik bir sayfa olmalıdır. Özellikle hikâyelerinizde paylaştığınız fotoğraf ve video kadar arka planda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. İnsanların ilgisini çekecek ve gözünüze hoş gözükecek bir arka planı oluşturmanız gerekmektedir. İnstagram seçilen fotoğraflar için kendiliğinden arka planı oluşturmaktadır. Ancak fotoğrafınızın arka planının daha etkileyici ve ilgi çekici olması için ayarlamak istiyorsanız instagram hikâyede arka plan rengi değiştirme yapabilirsiniz. Basit kullanım kılavuzunu kullanarak şu şekilde değiştirilir:

 • Üst panelde yer alan çiz butonuna basınız.
 • Sharpie aracını seçiniz.
 • Alt panelde yer alan paletten arka planı hangi renk istiyorsanız o rengi seçebilirsiniz.
 • Renk seçiminin ardından arka plandan herhangi bir yere parmağınızı basılı tutarak arka planı istediğiniz rengi yapmış olursunuz.

İnstagram Hikâyede Arka Plan Rengi

İnstagramda etkileşim yüksek olduğu için insanlar birbirlerinin hikâyelerini sıkça paylaşmaktadır. İnstagram paylaşılan hikâyeyle eşleşen arka plan rengi oluşturmaktadır. Ancak siz arka plan rengini beğenmediyseniz instagram hikâyede arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Arka plan rengini değiştirmek için yapılabilecek diğer yöntem şu şekildedir:

 • Üst paneldeki çiz butonuna basınız.
 • Efektlere tıklayıp arka plan için istediğiniz rengi seçin.
 • Hikâyede yer alan fotoğraftan renk seçmek istiyorsanız Renk Seçici’ye tıklayarak imleci istediğiniz renge göre ayarlayın.
 • Seçtiğiniz rengi hikâyenin kenarı boyunca sürükleyin böylece arka plan rengi değişmiş olur.
 • Hikâye arka planınızın birden çok renk olmasını istiyorsanız farklı renkleri de hikâye kenarı boyunca sürükleyerek arka plan renginizi rengârenk yapabilirsiniz.

 

İnstagram Story Arka Plan

İlgi çeken ve etkileşimi arttıran hikâyeler için arka plan rengi oldukça önemlidir. İlgi çekici bir arka olan rengiyle oldukça ilgi çeken ve etkileşimi yüksek olmuş bir hikâye paylaşmış olabilirsiniz. Anlık çekilen fotoğrafları paylaşmak yerine galeriden seçerek de hikâye paylaşabilirsiniz. Galeriden seçilen fotoğrafların instagram story arka plan rengi şu şekilde değiştirilir:

 • Bu tür hikâyelerde arka plan ayarlamanıza izin vermeyebilir. Ancak yine de hikâye arka planınızı değiştirmek istiyorsanız ‘’Resim ortaya çıkarma’’ yöntemini kullanabilirsiniz.
 • Fotoğrafı hikâyede paylaşmak üzere seçtiğinizde üst paneldeki çiz butonuna basarak Sharpie aracını seçiniz. Sharpie aracını seçtikten sonra renk paletinden istediğiniz rengi seçin.
 • Parmağınızı ekranda basılı tutarak istediğiniz renkte arka plan rengini ayarlayabilirsiniz.
 • Hikâyedeki fotoğrafın belirli kısımlarını silgiyle silerek istediğiniz net görüntüyü elde edebilirsiniz.

 

İnstagram Story Fotoğraf Arka Plan Rengi

İnstagram hikâyesinde sadece fotoğraf veya video paylaşılmamakta anket ve sorularda paylaşılmaktadır. Anket veya sorularla etkileşimi oldukça arttıran ve bilgi paylaşımını hızlandıran storyler paylaşılabilir. İlgi çekici veya hoş bir görünüme sahip hikâye istiyorsanız arka planını instagram story fotoğraf arka plan rengi değiştirilebilirsiniz. Anket veya soruların arka planını ayarlamak için takip edilmesi adımlar şu şekildedir:

 • Anket sorunuzu veya hikâyenize verilen cevabı seçin,
 • Ardından hikâye olarak seçiniz,
 • Daha sonra doodle simgesine tıklayın,
 • Doodle simgesine tıkladıktan sonra arka plan için istediğiniz renge seçiniz,
 • Hikâyenin arka planındaki herhangi bir yere basılı tutarak arka plan rengini değiştirebilirsiniz.

Anket veya soruları daha ilgi çekici hale getirmek için çıkartma simgesine tıklayarak gerek çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Anket veya soru içeren hikâyelerinizi daha estetik hale getirmek için fotoğraf ekleyebilirsiniz. Çıkartma veya fotoğrafın yanı sıra müzik zevkinize göre çeşitli şarkılar ve fon müzikleri de ekleyebilirsiniz. Hikayenize eklediklerinizde etkileşim hızınız daha da artacak ve ilgi çeken bir profile sahip olabileceksiniz.

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *