«
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
 3. Kilo Verdikten Sonra Vücut Nasıl Sıkılaşır?

Kilo Verdikten Sonra Vücut Nasıl Sıkılaşır?

Kilo verince vucut nasıl sıkılasır

Düzenli beslenme ve spor sonrasında verilen kilolar cildin sarkmasına neden olabilir. Özellikle çok fazla kilo veren kişilerde bu durum fark edilebilir. Vücudu sıkılaştırmak ve bunu sağlarken daha çok ameliyatsız tekniklerle yol alabilmek mümkündür. Kilo verdikten sonra vücut nasıl sıkılaşır? Kilo verme sürecinde özel olarak uygulanan diyet programları sayesinde vücut kilo verirken sıkılaşmayı da aynı anda destekler. Bu süreçte ani ve hızlı kilo kayıplarına neden olacak şok diyetlerden uzak durmak gerekir. Bu durumda deri hızlı bir şekilde çöküntüye uğrar hızlıca kilo alıp hızlıca kilo vermek cildin bozulmasına neden olur. Bu süreçte spor sonrasında vücutta görülebilecek olumsuzluklar bölgesel incelme ameliyatsız vücut germe ve çatlak tedavisi uygulamaları ile kısa sürede çözüme kavuşur. Bir ayda 5 kilo veren bir kişi sarkma endişesi olmadan sağlıklı bir kilo verme sürecindedir anlamına gelir. Kilo verdikten sonra ve kilo verme sürecinde düzenli egzersizler ile özellikle kardiyo çalışmaları ile vücut fit bir görünümünü kazanır deri sarkması problemi de oluşmaz.

 

Beslenme Programı ile Evde Nasıl Sıkılaşır?

Vücuda yeterince protein yüklemesi almak süreçte yapıcı reaksiyonları harekete geçirir. Özellikle bol miktarda C vitamini tüketebilmek hem diri hem de ışıltılı bir görünüm sağlar. Bol miktarda turunçgil, portakal, mandalina gibi meyveler ve yeşil ağırlıklı sebzeler bu süreci kolaylaştırır. Vitamin ve mineral dengesinin yanı sıra vücuttaki kan akışını hızlandıracak su oldukça önemlidir. Beslenme düzeninde muhakkak ki günde 2,5 litre su içilmesine özen gösterilmesi gerekir.

Kilo verdikten sonra bölgesel sıkılaşma sağlanabilir. Özellikle kol bölgesinde yaşanan aşırı sarkma durumu kişiyi huzursuz edebilir. Bu aşamada hafif egzersizler fayda sağlamaz. Dambıllar yardımı ile destek almak gerekir. Ağırlıklarla beraber çalışmak önemlidir. Her iki eline alınacak ağırlık yaklaşık 5 ile 10 saniye tutulmalıdır. Bu her kol için günde 10 ile 15 kere arasında yapılmalıdır.

Karın bölgesinde yaşanan sarkma için muhakkak ki mekik çekmek gerekir. Bu vücudun daha sıkılaşmasını sağlayacaktır. Basit evde yapılabilecek hareketlerle yaklaşık 10 ya da 15 tekrarla süreç tamamlanabilir.

Doğal Yollarla Kilo Sonrası Vücut Nasıl Sıkılaşır?

 

      Kilo verdikten sonra vücut nasıl sıkılaşır?

vücudun sarkmasını engelleyebilmek için dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yerini alıyor:

 • Sauna ya da havuz alanları içerisinde bol miktarda klor barındırır. Bu vücudun sarkmasına derinin kendisini toparlamasını engel olur. Uzun bir süre bu alanlardan uzak durmak ya da kullanılıyorsa anında duş alarak vücudu klordan arındırmak önemlidir ılık su tercih edilebilir.
 • Derinin güneş ile temas etmemesi önemlidir. Uzun bir süre güneş ışınlarından kaçınmak daha da sıkılaşmış bir cildi sunacaktır.
 • Muhakkak ki ağırlıklarla antrenman yapmak gerekir. Bu derinin zamanla kasa dönüşmesine ve sıkılaşmasını destekler.
 • Proteinle beslenmek ve protein içeren gıdalara önem vermek önemlidir günlük olarak farklı meyve ve sebze tüketiminden beklenen vitamini ve mineral alınmalıdır.
 • İçerisinde sülfat barındıran her şeyden uzak durulmalıdır. Özellikle vücut bakım yağları, şampuanlar ya da nemlendiriciler içerisinde sülfat bulunur.
 • Daha çok çiğ yiyecekler ile beslenmelidir. Meyve ve sebzeler bu anlamda büyük kolaylık sunar.
 • Abur cuburlar baş düşman olarak görülmeli tehdit olarak algılanmamalı ve uzak durulmalıdır.
 • Bol miktarda vücudun nem dengesini, esnekliği kazanmasını sağlayacak Aloe Vera ve Soya Proteini kullanılabilir. Günde 2 kere deriye uygulamak yeterli olacaktır.
 • Badem yağı da aynı etkiyi sağlar. Bir çay kaşığı badem yağı gün içerisinde problemli alana uygulanabilir.
 • Her ne kadar yoğun olursa da gün sabahları ya da akşam saatlerinde yapılacak yoga egzersizleri haftaya bütün bir hafta sonunda istenen sıkılığı sağlar.
 • İçerisinde kolajen bulunduran nemlendiriciler, Hint yağı ile yapılmış bir bakım maskesi süreci destekler.
Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *