«
  1. Anasayfa
  2. Yaşam
  3. Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur?

Microblading Kaş Sonrası Su Değerse Ne Olur?

Microblading

Günümüzde oldukça rağbet gören bir güzellik işlemi olan microblading işleminin ardından microblading kaş sonrası su değerse ne olur konusu merak edilmektedir. Kalıcı şekilde kaş dizaynı gerçekleştiren microblading uygulaması, cilt için uygun bir mürekkep ile kaşın boş kısımların doldurarak, kaşların daha dolgun bir görüntüye sahip olmasını sağlar. Pek çok kişi tarafından tercih edilen microblading uygulamasının ardından dikkat edilmesi gereken bir takım etkenler bulunur.

Microblading Sonrası Su Değerse Ne Olur?

İçindekiler

Microblading adı verilen bu işlem esnasında kaş için uygun pigmentlere sahip bir mürekkep yani boya yardımı ile kaşın dökülen ve seyrekleşen kısımlarını doldurulur. Gerçekleştirilen bu işlemin kalıcı olabilmesi için ise işlem ardından dikkat edilmesi gereken etkenlerin göz ardı edilmemesi gerekir. Dövme işlemiyle aynı mantığa sahip olan microblading işleminde boyanın kaş üzerinde sabit kalabilmesi için iyileştirme aşamasına dikkatli olmak gerekir.

Microblading sonrası su değerse ne olur sorusuna, önerilen süreden daha önce su değen kaşlarda boya silinmesi gözlenebileceği şeklinde cevap verir. Ayrıca işlem yapılan bölge mürekkepten dolayı oldukça hassaslaşır. Su değdirmek hassas bölgelerin enfeksiyon kapmasına da neden olabilir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise işlem yapılan bölgeyi temizlerken mutlaka içme suyu kullanmanız gerektiğidir. Çeşme suyu yüksek kireç oranı sebebiyle boyanın atmasına neden olabilir. Kaşları temizlemek için içme suyu temiz bir pamuğa dökülerek, nazik hareketlerle temizlenmelidir. Temizlerken çok su kullanmak ve sert hareketler uygulamak da bölgenin tahriş olmasına ve boyanın atmasına neden olabilir.

Microblading Kaç Gün Sonra Yıkanır?

Günümüzde en popüler güzellik uygulamalarından biri olan bu işlem hakkında en sık sorulan sorulardan biri microblading kaç gün sonra yıkanır olmaktadır. Microblading işleminin ardından en az 24 saat boyuna işlem yapılan bölgeye su değmemesi gerekir. Bu süre bazı işlemlerde 48 saate uzayabilir. İşlemin ardından ne kadar süre su değdirmemeniz gerektiği hakkında en doğru bilgiyi işlemi gerçekleştiren güzellik uzmanı verecektir.

Microblading işleminin ardından bölge ne kadar uzun süre sudan uzak kalırsa, iyileşmesi de o kadar hızlı olacaktır. İşlem gören bölge bu aşamada açık yara olarak düşünülebilir. Dolayısıyla bakımı titizlikle yapılmalıdır. 3-4 güne kadar su değdirilmediği taktirde enfeksiyon kapma ihtimali oldukça düşecek ve boya kaşa sabitlenecektir.

Microblading Sonrası Banyo

Microblading sonrası banyo yapmak pek çok kişi için korkutucu olabilir. Bunun sebebi ise işlemden sonra banyo yaptıklarında kaşlarındaki boyanın atacağını düşünmeleridir. Bu kaygı kısmen doğrudur. Eğer işlemi gerçekleştiren uzman tarafından size önerilen süre geçmeden banyo yaparsanız, kaşlarınızda henüz yeni olan boya kalıcılık sağlayamaz ve atabilir. Ancak banyo esansında kaşlarınızı kapatarak su değmesini engellerseniz boyanın atması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Microblading Sonrası Banyo Yapılırsa Ne Olur?

Microblading işleminin ardından kişiler vakit kaybetmeden hayatlarına geri dönebilir. Ancak bu işlemin kalıcı olabilmesi için dikkat edilmesi gereken etkenler bulunur. Dikkat etmeniz gereken etkenleri göz ardı etmediğiniz ve bakımını düzenli şekilde uyguladığınız taktirde microblading 8 ila 18 ay arasında kalıcılık gösteren bir işlemdir. Kalıcılığı sebebiyle de sıklıkla tercih edilen bu işlem hakkında microblading sonrası banyo yapılırsa ne olur konusu merak edilmektedir. Microblading işleminin ardından en az 24 saat işlem yapılan bölgeye su değmemesi gerekir. Bu süre 3-4 güne kadar uzayabilir. Bu sürenin öncesinde işlem yapılan bölgeye su değdiği taktirde boya atacak ve kaşlarda belirsiz, soluk renkler meydana gelecektir. Bunun haricinde kaşlara belirtilen süreden önce su değdiği taktirde enfeksiyon kapma riski olduğunu da göz ardı etmemek gerekir.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *