«
  1. Anasayfa
  2. Güncel Yazılar
  3. Netflix Dizi Önerileri: Can Sıkıntısında İzlenebilecek Netflix Dizileri Neler? (2023)

Netflix Dizi Önerileri: Can Sıkıntısında İzlenebilecek Netflix Dizileri Neler? (2023)

Netflix

Netflix dizi önerileri her geçen gün listesine bir yenisini ekliyor. Netflix, ortaya çıktığı günden bu yana en çok tercih edilen dizi ve film izleme platformlarından biri oldu. Dünya genelinde zirvenin Netflix’e ait olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İzleyicilerin takdirini kazanmayı başarmış bu platform, oldukça kaliteli yapımlarıyla birlikte her geçen gün yeni bir izleyici kazanıyor. Netflix‘teki filmlere ve dizilere ilgi duyanlar, can sıkıntısında izlenebilecek netflix dizi önerileri araştırmaları yapıyorlar.

Netflix Dizi Önerileri
Netflix Dizi Önerileri

Netflix’te izlenebilecek dizilerin ardı arkası kesilmiyor. Zira Netflix, yapımını kendisinin üstlendiği birçok diziye platformda yer vermiş durumda. Ayrıca her geçen gün diziler arasına bir yenisi ekleniyor. Böylelikle can sıkıntısında, iş arasında, ofiste veya yolculukta izlenebilecek birçok Netflix dizi alternatifi var. Peki, Netflix dizi önerileri 2023 listesinde neler var? Can sıkıntısında izlenebilecek netflix dizileri neler?

Can Sıkıntısına Çözüm: Netflix Dizi Önerileri (2023)

İçindekiler

Netflix dizi önerilerini yeniliyor, 2023 yılına girmeye sadece 1 ay kalmışken en yeni Netflix dizilerini listeliyoruz! Canınız sıkıldığında, yeni bir dizi aradığınızda, macera veya korku temalı dizi arayışında olduğunuzda bu listeyi kullanabilirsiniz. Her kategoriden en çok ilgi duyan, en çok izlenen ve IMDB puanı 8’in üzerinde olan Netflix dizi önerileri sizin için listelendi ve sıralandı. 2023 yılı için Netflix dizi önerileri listesi aşağıdaki gibidir.

1. Hala İzlemediyseniz: Narcos

Narcos’u hala izlememiş olmanız veya adını hala duymamış olmanız pek de mümkün görünmüyor. Zira neredeyse tüm dizi önerileri listesinde adı en azından bir kere geçiyor, veya reklamlarda sıkça karşımıza çıkıyor. Narcos’u sürükleyici kılan sıra dışı bir konusu var. Bu dizide Pablo Escobar’ın izleyene hayretler veren sıra dışı hayatı konu alınıyor.

Karanlık işlerle bilinen, Kolombiya’ya bir dönem adeta hükmetmiş Escobar’ın uyuşturucu kartelliğinden polislerle olan anlaşmalarına dek, hatta polislere korku salan yapısına dek dizide birçok konuya yer veriliyor. Kolombiya’da meclise girip seçimlere dahi katılmış Escobar’ın peşine takılan iki polisi, çevresini, hayatını konu alan Narcos dizisi mutlaka izlemeniz gereken yapımlar arasında yer alıyor.

2. Kafanız Karışacak: Black Mirror

Black Mirror, şüphesiz ki Netflix’in en çok sevilen dizilerinden birisi! Akıllara durgunluk veren olay akışı ve dizideki ilginç gerçeklikler, izleyenlerin kafasını karıştırıyor. Bilim kurgu kategorisinde yer alan Black Mirror dizisinde yaşanan olaylar, izleyenleri hayrete düşürmeyi başarıyor.

Black Mirror konusunu yazarak anlatmamız ne yazık ki mümkün değil, zira dizide oldukça ilginç bir olay akışı söz konusu. Eğer fantastik, ilginç, gerilim içeren filmleri seviyorsanız kesinlikle izlemeniz gereken Netflix dizilerinden biri olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

3. Mini Dizi: Unorthodox

Unorthodox, 2020 yılında Netflix’te yayınlanmış mini diziler arasında yer alıyor. Dünyayı sarsan ve eve kilitleyen Covid-19 salgını sıralarında yayına giren dizi, birçok izleyicinin takdirini toplamayı başardı. Kadınların yaşadığı zulmü gözler önüne seren bir konuya sahip Unorthodox, Hasidik Yahudileri cemiyetine mensup olan 19 yaşındaki bir kızı anlatıyor. Ester’in özgürlüğe giden yolunu konu alan dizi, kesinlikle izlenmesi gereken mini diziler arasında.

4. Gerçeklikler: Kalifat

Netlix Kalifat Dizisi
Netlix Kalifat Dizisi

İnsanların iç içe yaşadıkları hayatı konu alan 2020 yapımlı Kalifat dizisi, Netflix dizi önerileri listesine kesinlikle eklenmesi gereken dizilerden biridir. İzleyicilerin pek bilmediği, diğer dizilere göre arka planda kalmış gibi görünen bir konuya sahip olan Kalifat dizisi aslında altında çok derin anlamlar taşıyor. Fatima isimli bir ajanın bir terör ihbarı alması üzerine gelişen olaylar, izleyicilerini etkisi altına almayı başarıyor.

5. Ağlamaya Hazır Olun: Bir Başkadır

Netflix Bir Başkadır dizisi
Netflix Bir Başkadır dizisi

2020 yapımlı Netflix dizilerinden sonuncusu ise Bir Başkadır isimli Türk dizisi olarak listeye eklendi. Bu dizide birbirinden farklı karakter yapılarına sahip bir grup insanın bir araya gelmesi konu ediniliyor. Hayatları farklı olsa da yolları bir şekilde kesişen bu insanların yaşadıkları olaylar, izleyicilerine derin ve duygusal anlamlar katmayı başarıyor. Aynı zamanda bu dizide size tebessüm ettirecek sahneler de var. Yani hem duygusallık, hem komedi türünde bir dizi sayılabilecek Bir Başkadır dizisi, kesinlikle izlenmesi önerilen Netflix dizileri arasında yer alıyor.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *