«
 1. Anasayfa
 2. Eğitim
 3. Okul Öncesi 9 Rakamı Sanat Etkinlikleri

Okul Öncesi 9 Rakamı Sanat Etkinlikleri

Okul Öncesi 9 Rakamı Sanat Etkinlikleri

Okul öncesi 9 rakamı sanat etkinlikleri, çocukların gelişim süreci içerisinde uygulanan ve çocukların vizyon ve misyonunu geliştirmeye yönelik olarak uygulanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilen etkinlik ile çocukların sosyal olarak gelişimi de sağlanmaktadır. Gerçekleştirilen sanat etkinlikleri ile çocukların kendilerini keşfetmeleri, yeteneklerinin farkına varmaları amaçlanmaktadır.

Çocuklar için birbirinden farklı pek çok sanat etkinliği gerçekleştirilmektedir. 9 rakamı sanat etkinliği en bilinen ve en çok uygulanan etkinlikler arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilen bu etkinlikler ile sağlam ve güçlü karaktere sahip, ne istediğini bilen ve problemler karşısında çeşitli çözüm yolları sunan bireyler oluşmaktadır.

Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri Çocuğa Ne Kazandırır?

Okul Öncesinde dokuz Rakamı Sanat Etkinlik Örneği
Okul Öncesinde dokuz Rakamı Sanat Etkinlik Örneği

Okul öncesi dönem içerisinde yer alan çocuklar, çevresel etmenlere karşı en açık oldukları zaman diliminde yer almaktadır. Böylece bu dönemde çocuğa verilen eğitim, çocuğun yaşamı süresince her anlamda etki edecektir. Bu dönemde yapılan etkinlikler ise son derece büyük öneme sahiptir.

Sanat etkinlikleri genel olarak çocuğun bilişsel, psikolojik ve öz gelişimleri noktasında katkı sağlamaktadır. 9 rakamı sanat etkinlikleri de bu çerçevede değerlendirilmekte ve çocuğa son derece önemli kazanımlar sunmaktadır.

Sanat etkinlikleri çocuğun yaratıcılığının ön plana çıkmasını sağlayan çalışmalardır. Bu etkinlikler sayesinde çocuk fiziksel ve sözel olarak kendisini rahatlıkla ifade edebilmektedir.

Okul öncesi sanat etkinliklerinin çocuğa kazandırdıkları başlıca şu şekildedir;

 • Çocukların gelişime açık bireyler olmasını sağlar.
 • Çocuğun gözlem yeteneğinin gelişmesine yardımcı olur.
 • Çocuğun karar verme yeteneklerine önemli katkı sağlar.
 • Çocukların kültürel farklılıkları kavramasına yardım eder.
 • Çocuğun Fen bilimleri, matematik gibi alanlarda da başarılı olmasına katkı sunar.

9 Rakamı Sanat Etkinlikleri Nelerdir?

Okul öncesi sanat etkinlikleri son derece çeşitlilik içerisinde çocuklara sunulmaktadır. Dans, resim, müzik, drama, mozaik çalışması, boyama çalışması, heykel, origami ve daha pek çok farklı etkinlik çocuklara sunulmaktadır.

Gerçekleştirilen etkinlikler arasında okul öncesi 9 rakamı ile ilgili etkinlikler yer almaktadır. Bu etkinlikler arasında yer alanlar başlıca şu şekildedir;

 • 9 rakamından yusufçuk böceği sanat etkinliği;
 • 9 rakamından salyangoz yapma etkinliği.
 • 9 rakamından tavşan yapma etkinliği.
 • Benekli 9 rakamı etkinliği.
 • 9 rakamından çizgi çalışması etkinliği.
 • 9 rakamı boyama etkinliği.
 • 9 rakamı labirent bulma ve boyama etkinliği.
 • 9 rakamı bulma etkinliği.
 • 9’a kadar sayma etkinliği.
 • 9 rakamı çalışma etkinliği.

Gibi pek çok etkinlik gerçekleştirilmektedir. Gerçekleştirilen bu etkinlikler ile çocuğun olaylara ve nesnelere bakış açısı değişmekte ve çok daha geniş bir perspektifte olayları ve nesneleri algılayabilmektedir.

9 Rakamı Etkinlikleri İle Elde Edilen Kazanımlar Nelerdir?

Okul Öncesi 9 Rakamı Sanat Etkinlikleri
Okul Öncesi 9 Rakamı Sanat Etkinlikleri

9 Rakamı okul öncesi etkinlikleri içerisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde çocukların dil gelişimi, motor gelişimi aynı zamanda bilişsel gelişimi ve öğrenme gelişimine son derece büyük katkılar sağlanmaktadır.

Ayrıca gerçekleştirilen etkinlikler neticesinde çocuk görsel materyalleri okur, küçük kas kullanımı gerektiren hareketleri rahatlıkla yapmaya başlar ve nesneleri sayar.

9 rakamı sanatsal etkinlikleri ile çocukların sosyalleşmesi sağlanırken, iletişim kurma noktasında da oldukça iyi bir seviyede yer almaktadırlar.

Özellikle grup halinde gerçekleştirilen 9 rakamı sanatsal etkinlikleri çerçevesinde çocukların öz güveni artmakta, çok daha sağlıklı kararlar alabilmekte, paylaşımcı olmakta ve kendini ifade etme noktasında son derece önemli kazanımlar elde etmektedir.

Gerçekleştirilen sanatsal etkinlikler çocukların yaratıcı düşünme süreçleri noktasında son derece etkilidir. Gerçekleştirilen Okul öncesi 9 rakamı sanat etkinlikleri ile beynin her iki lobu çalıştırılmakta ve çocukların çok daha üretken bireyler olması sağlanmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *