«
 1. Anasayfa
 2. Eğitim
 3. Okul Öncesi Anneler Günü Hediyesi

Okul Öncesi Anneler Günü Hediyesi

Okul öncesi anneler günü hediyesi

Okul öncesi anneler günü hediyesi için öğrencilere pek çok farklı etkinlik yaptırılmaktadır. Anneler dünyaya geliş sebeplerimizin başında gelir. Onların hakkı hiçbir şekilde ödenemez. Anneler sevgi ve şefkat doludur. Sever, karşılığında herhangi bir ücret, ödül beklemez. Yemez, yedirir. Giymez giydirir. Gecesi gündüzü belli değildir annelerin.

Her yıl Mayıs ayının ikinci haftası “Anneler Günü” olarak kutlanır. O gün annelere, çocuklar tarafından anneler günü anasınıfı hediyeleri sunulur. Anneler mutlu edilmeye çalışılır. Neler alınmaz ki onları mutlu etmek için. Maddi durumu iyi olanlar annelerine en pahalı hediyeleri alırken, buna imkân bulamayanlar, bir çiçek ile bir gülümseme ile annelerini mutlu etmeye çalışırlar. Anneler bunu hiç önemsemez. Anne için hediyenin değeri önemli değildir. Onun için özel hediyelerden ziyade hatırlanmak önemlidir.

Anneler, sadece Anneler Günü’nde mi hatırlanmalıdır? Asla. Hatta anne, hiçbir zaman unutulmamalıdır. Kültürümüzde, inancımızda anne ve babaya el kaldırmak, öf bile demek hoş karşılanmamıştır. Maalesef yılda bir defa annesini hatırlayıp da bir yıl boyunca hiç onun yanına uğramayan, ihtiyaçlarını gidermeyen çocukların sayısı hiç de az değildir. Anasınıfı anneler günü hediyesi bu yaş grubu çocukları tarafından anneleri için hazırlanır.

Hele hele çocuk için özel bir yeri vardır annelerin. Çocukların anneleri ile duygusal bağları daha anne karnında iken başlar. Beraber beslenir, beraber aynı duyguları yaşarlar. Doğumdan sonra çocuk, yine ilk anne ve anne sütü ile tanışır. Çocuk büyüdükçe annesini daha da yakından tanımaya başlar. Okul öncesi sınıflarda anneler günü için etkinlik hazırlıkları günler öncesinden başlar. Bu yüzden tüm çocuklar yapacakları etkinlikler için gerekli malzemeleri tamamlarlar.

Okul öncesi anneler günü hediyesi örnek çalışma
Okul öncesi anneler günü hediyesi örnek çalışma

Annemize Ne Hediye Alalım

Hediye deyince akla sadece maddi değeri olan şeyler gelmez. Bazen bir teşekkür, gülümseme bile anne için en büyük hediyedir. Annemizi mutlu etmenin en iyi yollarından biri kendi ellerimizle yaptığımız bir hediyeyi ona sunmaktır. Anneler çocuklarından aslında hediye beklemez. Kendisine en önemli hediye zaten sizsinizdir. Ayrıca önce okul öncesi anneler günü hediyeleri için anneleri bu özel gününde şunlar yapılabilir;

 • Anneler Günü’nü, anneler için özel bakım günü ilan ederek annenizin elini, sıcak sudan soğuk suya değdirmezsiniz.
 • Kendi yazdığınız bir şiiri, şarkıyı veya mektubu Anneler Günü’nde onlara eşsiz sesinizle sunabilirsiniz.
 • Okulda öğretmeninizin gözetiminde anneniz için resim yapabilirsiniz.
 • Renkli elişi kâğıtları ile annenize çiçekler yapabilirsiniz.
 • Anneniz ile kendi fotoğrafınızı koyabileceğiniz bir resim çerçevesi hazırlayabilirsiniz.

Eğer okul öncesi eğitim öğrencisi iseniz anneler günü anasınıfı hediyesi olarak bu özel günde, öğretmeniniz ile beraber ona sürpriz bir hediye hazırlayabilirsiniz. Böylece hazırlayacağınız hediye için öğretmeninizle fikir alışverişi de yapmış olursunuz.

Kozalaktan Çiçek Yapımı

Çiçek etkinliğinin için gerekli malzemeler

 • Kozalak
 • Parmak boyası
 • Grapon kâğıdı
 • Kurdele
 • Simli yeşil eva
 • Makas
 • Kalın pipet ve silikon

Okul Öncesi Çiçek Etkinliğinin Yapılışı

Okul öncesi anneler günü hediyesi
Okul öncesi anneler günü hediyesi

Okul öncesi çiçek etkinliği nasıl yapılır;

 • Kozalakları parmak boyası ile boyayıp kurumaları için bir süre bekleyelim.
 • Daha sonra simli yeşil evadan yaprak keselim.
 • Kozalaklar kuruduktan sonra silikon ile pipetleri kozalaklara yapıştıralım.
 • Kozalaktan çiçekleri tamamladıktan sonra grapon kâğıdı ve kurdele ile çiçekleri süsleyelim.

Anneler Günü’nde en samimi duygularınızla annenize sunabilirsiniz. Okul öncesi anneler günü hediyesi birçok farlı şekilde hazırlanabilir.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *