«
 1. Anasayfa
 2. Eğitim
 3. Okul Öncesi Kızılay Haftası

Okul Öncesi Kızılay Haftası

Okul Öncesi Kızılay Haftası1

Okul Öncesi Kızılay Haftası

Okul öncesi Kızılay haftası çocukların katılımının önemli bir parçasını oluşturan resim yarışması, çocukların hayal güçlerini keşfetmelerine ve ayrıca duyarlı hale gelmelerine yardımcı olur. Resim yarışmasına katılmak için çocuklar, konu Kızılay’ın iyiliklerinden ve insanların birbirlerine yardımcı olmalarından oluşmalıdır. Aynı zamanda çocuklar konuyu yansıtmak için;

 • Kullandıkları karakterlerin
 • Renklerin ve
 • Süslemelerin özgürce kullanımına izin verilmelidir.

Yarışma sonunda, kazanan resimler ödüllendirilmeli ve ödüller çocukların Kızılay’ın yaptıklarından haberdar olmalarını teşvik etmelidir.

Kızılay Haftasında Farkındalık Etkinliği

Kızılay haftası etkinlikleri okul öncesi farkındalık etkinliği, çocukların Kızılay’ın yaptıklarının anlaşılmasını sağlamak için önemlidir. Bu sayede etkinlik, çocuklara Kızılay’ın her gün insanların yardımına koştuğunu ve insanların farkında olmasını sağladığını öğretmek için;

 • Hayvanları kurtarmaya
 • Hastalara bakmaya
 • Ya da fakir çocuklara yardım etmeye odaklanmalıdır.

Böylece çocuklar, Kızılay’ın çalışmalarının ne olduğunu anlamak için;

 • Eğitici filmler
 • Sunumlar
 • Dramatik oyunlar gibi etkinlikleri izlemelidir.

Son olarak; çocuklara, Kızılay’ın farkındalıklarını korumaları ve desteklemeleri için sahip çıkması gerektiği öğretilmelidir.

Okul Öncesi Kızılay Haftası

Kızılay Haftasında Sanat ve El Sanatları

Okul öncesi Kızılay haftası etkinlik planı Kızılay haftası sırasında, çocukların katılımını teşvik etmek için sanat ve el sanatları etkinlikleri düzenlenmelidir. Çocuklar, Kızılay’ın iyiliklerini yansıtan konuları temel alan özgün eserler oluşturabilir. Örneğin, çocuklar, Kızılay’ın insanların birbirlerine yardım etmelerini teşvik etmesini temsil eden çizimler yapabilir veya Kızılay’ın hastalara yardım etmesini temsil eden şiirler dinletilebilir. Çocuklar, sanat ve el sanatları etkinliklerini tamamladıklarında, özgün eserleri Kızılay’ın insanlar arasındaki yardımlaşmayı desteklemesine yardımcı olacak şekilde sergilemelidir.

Kızılay Haftasında Toz Toplama Etkinliği

Kızılay haftasında toz toplama etkinliği, çocukların Kızılay’ın şefkatli iyiliklerini küçük çaplıda uygulamalarına yardımcı olur. Aslında toz toplama etkinliği, çocukların etrafındaki bölgeyi temizlemelerini ve Kızılay’ın insanların birbirlerine yardım etmelerini teşvik etmelerini sağlar.  Bu yüzden etkinliğin parçası olarak, çocuklar, toz toplama etkinliğinden sonra etrafın temiz olduğunu ve güzel göründüğünü göstermek için ağaçları süsleyebilir veya beton yüzeyleri boyayabilirler. Bu etkinlik, çocukların Kızılay’ın insanlar arasındaki yardımlaşmayı desteklemesine yardımcı olur.

Okul Öncesi Kızılay Haftası
Okul Öncesi Kızılay Haftası

Kızılay Kupası

Kızılay haftası etkinlik okul öncesi etkinlikler arasında, okul öncesi öğrenciler keyifli bir şekilde deneyimleyebilecekleri Kızılay Kupası bulunmaktadır. Böylelikle etkinlik, öğrencilerin çeşitli görevleri tamamlamalarını ve kazanmak için çaba sarf etmelerini teşvik eder. Öğrencilerin her bir görev tamamladıklarında, sıradaki görev için Kızılay kupasını kazanmalarına yönlendirilmelidir.

Kızılay Yürüyüşü

Kızılay haftasında, okul öncesi öğrenciler aynı zamanda Kızılay yürüyüşünü de deneyimleyebilirler. Etkinlik, öğrencilerin birlikte yürüyüş yapmalarını ve paylaşma duygusunu geliştirmelerini amaçlamaktadır. Yürüyüş boyunca öğrenciler, Kızılay hakkında çeşitli bilgiler edinebilir ve bunları arkadaşlarıyla paylaşabilirler. Yürüyüş sırasında her öğrenciye küçük bir hediye verilebilir ve öğrencilerin kendilerini ödüllendirme duygusunu yaşamalarına yardımcı olmayı hedefler.

Kızılay Şarkısı

Kızılay haftasındaki etkinlikler arasında okul öncesi öğrenciler Kızılay şarkısını öğrenmeleri de önemli bir yer tutmaktadır. Etkinlik, öğrencilerin yardımseverlik ve paylaşma sevgisini öğrenmelerini sağlamak için planlanmıştır. Kızılay şarkısını öğrenmek için öğretmenler, öğrencilere şarkının sözlerini ve melodisini öğretmektedir. Etkinlik süresince öğrenciler, şarkının sözleri, hareketleri ve melodisiyle birlikte şarkıyı söyleyerek ve eşlik ederek öğrenmektedir.

Kızılay Atölyesi

Kızılay haftasında, okul öncesi öğrenciler aynı zamanda Kızılay Atölyesini de deneyimleyebilirler. Atölyede öğrenciler sosyal becerilerini geliştirmek için çeşitli etkinlikler yaparlar. Öğrenciler, problem çözme tekniklerini öğrenmek için çeşitli oyunlar oynayabilir ve kendi aralarında paylaşma duygusunu yaşayabilirler.

Okul Öncesi Kızılay Haftası
Okul Öncesi Kızılay Haftası

Kızılay Yıldızı

Bu etkinlik sırasında, öğrenciler Kızılay Yıldızını öğrenmek için çalışma yaparlar. Öğrenciler, yıldızın tüm özelliklerini öğrenmek için, kısa bir süre içerisinde çalışma yaparlar ve bu şekilde yardımseverlik ve paylaşma sevgisini geliştirirler. Okul öncesi Kızılay haftası etkinlikler arasında özellikle okul öncesi öğrenciler Kızılay Yıldızını çalışmaları da önemlidir.

 

 

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *