«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Saç Ektirmenin Avantajları Nelerdir?

Saç Ektirmenin Avantajları Nelerdir?

sac-ekimi

Saç ektirmenin avantajları nelerdir sorusuna yönelik olarak çeşitli tedavi yöntemleri gözden geçirilmelidir. Yapılan bu tetkikler doğrultusunda kişiye yönelik olarak avantajları ve dezavantajları ortaya konup operasyonu yapılacak olan uzman hekim ile irtibata geçilmelidir.

Saç Ektirmenin Faydaları Nelerdir?

İçindekiler

Saç ektirmenin avantajları nelerdir uzun vadede saçın seyrekleşme ve açılmaya başladığı bölgede doğal görünümlü bir saç yapısı oluşmasını sağlamaktadır. Dışarıdan bakıldığında kişiyi memnun eden güçlü ve sağlıklı saç kökleri elde edilir. Bu da kişinin yaşadığı psikolojik eksikliklerini giderebilmek için de önemli bir adımdır.

Kısa sürede iyileşme vadeden saç ekim teknikleri uzman hekimler tarafından gerçekleştirildiğinde başarılı sonuçlar elde edilebilmesini sağlar. Hızla iyileşen saç kökleri uzun yıllar kullanıma uygun olarak kendini gösterir.

Hormonal eksikliklerden, ilaç kullanımından ve yaşanan ağır hastalıklardan kaynaklı olarak hızla dökülmeye başlayan saçlardan dolayı oluşan kellik problemi önlenmiş olur.

Ömür boyu rahatlıkla kullanılabilir bir sonuç elde etmek mümkündür saç kökleri daha rahat uzar ve gürleşir.

Saç Ektirmenin Avantajları ve Dezavantajları

Saç ektirmenin avantajları nelerdir sorusu akla oluşabilecek dezavantajları neler olduğunu da getirir. Yapılan ameliyat sonrasında geçici olarak işlemin uygulandığı bölgede hafif kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Bu geçici bir durum olmakla beraber dezavantaj bir durum olarak görülmektedir.

Bir süre sonra başlayan kaşıntılar yaklaşık olarak 1 hafta sürmektedir. Bu da derinin yeni duruma alışması ve kabuklaşmaya başlamasının göstergesidir. Başlangıçta dışarıdan bakıldığında doğal bir görünüm gözlemlenmesi de 1 yılın sonunda rahatlıkla eski uzunluğuna kavuşmuş gür ve sık saçlar elde edebilmek mümkündür.

Yapılan ameliyat sonrasında dikişlerin olduğu alanlarda kanlanma görülebilir. Bu da gündelik hayatta alınan besin ve gıdalara dikkat edilerek daha hızlı atlatılabilen bir süreç haline gelecektir. İyi bakılmayan ve sürekli kapalı tutulup nemli bir durumda bırakılan saç kökleri enfeksiyona sebep olabilir. Burada önemli olan dezenfektasyonunu iyi bir şekilde yaptıktan sonra titizlikle temizliğine dikkat etmektir.

Uygulanan tedaviler uzman bir hekim tarafından yapılmadığında saç kökleri aslında var olan ve belirli bir yöne uzayan saçların farklı bir yönden ekiminin yapılması ile olumsuz bir görüntü oluşabilir.

Her halükarda yapılan işlem çok kaliteli olsa dahi kişi kalitesiz bir yaşam sürmüşse, yediğine dikkat etmemişse, yaşamında bulunan yoğun stres ilerleyen süreçte dökülmeleri beraberinde getirecektir.

Saç Ektirmenin Avantajları Nelerdir?
Saç Ektirmenin Avantajları Nelerdir?

Saç Ekiminin Yan Etkisi Var mı?

Saç ektirmenin avantajları sonrası yan etkisi var mı saç ekimi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği bir konudur. Bu konu üzerine halk arasında doğru bilinen pek çok yanlış bilgi de yer alır.

Saç Ekiminin Riskleri Nelerdir?

Saç ekiminin yan etkisi var mı konusu üzerine yapılan araştırmalarda saç ekimi işlemini yaptıran kişilerin tümü ile etkilendikleri kesin ve net bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bununla beraber kişinin vücut yapısı, yapılan tedaviye karşı vücudunun verdiği tepkime elbette ki farklı olabilir. Genel olarak yapılan tüm ameliyatların kişi üzerinde düşük oranlı bir riski bulunur. Bu göz önünde bulundurulduğunda saç ekimi işleminin tamamını riskli olarak değerlendirmek doğru değildir.

Muhakkak ki saç derisi üzerinde yapılan kanal açma ve saç ekimi sırasında bölgesel olarak bir ağrı ve sızı hissedilmesi doğaldır. Yapılan işlem sonrasında da saç köklerinde bir miktar uyuşma veya karıncalanma durumu yaşanabilir. Ancak yan etkileri her ilacın olabildiği gibi saç ekimi sonrasında kişinin bünyesinden kaynaklı olarak yaşayabileceği bazı yan etki durumları da olabilir. Burada yapılması gereken güvenilir ve alanında uzman bir hekim doğrultusunda bu işlemi gerçekleştirmektir.

Saç Ekiminde Olumsuz Sonuç Alınır mı?

Saç ekiminin yan etkisi var mı sorusu saç ekiminin riskli olup olmadığından sonra merak edilen bir başka konudur. Gerekli önlemler alındıktan ve hastanın tamamen sterilize edilmiş bir ortamda muayene olduğundan emin olunduktan sonra yapılan işlemler tamamen vücudun vermiş olduğu tepkiye yönelik olarak farklı etkileri muhakkak ki görülür. Bu sunulan hizmetin kalitesi ile de ilgili bir durum olabilir. Güvenilir ve alanında deneyimli saç hekimleri doğrultusunda yapılacak işlemlerde bireysel yan etkilerine maruz kalmak uzak bir ihtimal oluşturur.

 

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *