«
 1. Anasayfa
 2. Sağlık
 3. Şişli Etfal Tahlil Sonuçları Sorgulama – Nasıl Öğrenebilirim?

Şişli Etfal Tahlil Sonuçları Sorgulama – Nasıl Öğrenebilirim?

Şişli Etfal Tahlil Sonuçları Sorgulama

Şişli Etfal’de yapılan tahlil sonuçlarını öğrenmek için bizzat hastaneye gidebileceğiniz gibi T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından kullanıma açılan e-Nabız uygulamasını kullanabilirsiniz. Ayrıca Şişli Etfal tahlil sonuçları sorgulama işlemi için hastane tarafından “Hasta Portal” uygulaması kullanıma sunulmuştur. Hastanede yaptırmış olduğunuz tahliller için sayılan üç yöntem ile birlikte telefonla ulaşarak sonuçlarınıza ulaşabilirsiniz.

Şişli Etfal Hastanesinde Hangi Tahliller Uygulanır?

İçindekiler

Şişli Etfal’de uygulanan tahliller şu şekilde sıralanabilir:

 • Kan ve idrar tahlilleri
 • Hormonal testler
 • Radyolojik incelemeler (MR, Röntgen, Ultrason, vb.)
 • Biyopsi ve parça alma işlemleri

İnternetten Şişli Etfal Tahlil Sonuçları Öğrenme

Şiş Etfal tahlil sonuçlarına online erişim sağlamak için “S.B.Ü. Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hasta Portalı” uygulaması kullanılmaktadır. Tahlil sonuçlarını hasta portalından sorgulamak için TC kimlik numarası, hasta doğum yılı, anne ve baba adı bilgileri gerekmektedir. Tahlil sonuçlarını öğrenmek için https://sislietfaleah.istanbulsaglik.gov.tr/hastaportal/#/?p=results adresi üzerinedn hasta portalına ulaşabilirsiniz. Hasta portalına erişim sağlamanın ardından aşağıda gösterildiği gibi ilgili alanları doldurun ve “Oturum Aç” butonuna tıklayarak hasta portalına giriş yapın.

E-Nabız Tahlil Sonuçları Sorgulama

E-Nabız’dan tahlil sonucu sorgulaması Şişli Etfal Hastanesi için de yapılabilmektedir. Sorgulama için e-Devlet ya da e-Nabız uygulamasını kullanabilirsiniz. E-Nabız uygulaması Android veya iOS işletim sistemleri için ilgili uygulama marketlerinden indirilebilmektedir. EE-Devlet’te Sağlık Bakanlığı hizmet sayfası altından ulaşılabilen e-Nabız aracılığı ile Şişli Etfal tahlil sonuçları sorgulama işlemi için aşağıdaki işlem basamaklarını takip edebilirsiniz:

1. “e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi” sekmesine ulaşmak için https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-e-nabiz-kisisel-saglik-sistemi adresine giriş yapın.

2. İşleme devam edebilmek için gerekli kimlik doğrulaması sayfasına erişim sağlamak için aşağıda gösterildiği gibi “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayın.

3. Açılan e-Devlet Giriş sayfasında giriş tercihinizi “e-Devlet Şifresi” seçin ve sırası ile aşağıda gösterildiği gibi TC kimlik numaranızı ve e-Devlet şifrenizi istenen alanlara girerek “Giriş Yap” butonuna tıklayın.

4. Kimlik doğrulama ardından erişilen sayfada işleme devam edebilmek için “Uygulamaya Git” düğmesine basın.

5. Ayrı pencerede açılan e-Nabız ana sayfasında, soldaki menüde “Tahlillerim” sekmesine giriş yapın.

6. “Tahlillerim” sekmesine giriş ardından istediğiniz tahlil sonucu için aşağıdaki görselde anlatılan işlem detaylarını takip edebilirsiniz.

Telefonla Şişli Etfal Tahlil Sonuçları Öğrenme

Şişli Etfal Hastanesini arayarak tahlil sonuçları öğrenilebilir. Tahlil sonuçlarınıza ulaşmak için “Hasta Portal” uygulamasında istenen TC kimlik No, anne ve baba adı ile doğum tarihi gibi bilgiler tarafınızdan istenecektir. Sorgulama yapmak için ulaşabileceğiniz Şişli Etfal Hastanesi dahili numaralar aşağıda paylaşılmaktadır:

 • Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 0212 373 50 00
 • Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 0212 909 66 00
 • Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi: 0212 338 63 00
 • Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İsmail Akgün Ek Hizmet Binası: 0212 242 06 65
 • Nişantaşı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi: 0212 296 19 53
 • Sultangazi 1 Nolu EASM: 0212 650 79 90
 • Sultangazi 2 Nolu EASM: 0212 475 07 10

Şişli Etfal Radyoloji Sonuç Sorgulama

Şişli Etfal’de radyoloji sonuçlarını öğrenmek için yukarıda anlatılan benzer işlemler takip edilebilir. Radyoloji sonuçlarınıza ulaşmak için Şişli Etfal Hastanesi dahili numaralarını arayarak bilgi alabilir, “Hasta Portal” uygulamasını kullanabilir ya da e-Nabız üzerinden işlem yapabilirsiniz. E-Nabız’dan radyoloji sonuçlarınıza ulaşmak için Şişli Etfal tahlil sonuçları sorgulama işlemlerini takip ederek e-Nabız ana sayfasına ulaştığınızda, menüde “Tahlillerim” sekmesinin hemen altında yer alan “Radyolojik Görüntülerim” sekmesini kullanarak radyoloji sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Pasaport Ne Zaman Gelir Sorgulama

Bir Cevap Yaz

Yazar Hakkında

Yazar

Merhaba, ben Ömer Uçar. Hakkımda yazısı burayı kaplayacak.Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *