«
  1. Anasayfa
  2. Bilim
  3. Sivilceler İçin Bakım Önerileri: Hızlı Sivilce Geçirme Yolları (2022)

Sivilceler İçin Bakım Önerileri: Hızlı Sivilce Geçirme Yolları (2022)

Sivilceler İçin Bakım Önerileri Hızlı Sivilce Geçirme Yolları (2022) (1)

Sivilceler için bakım önerileri her geçen gün artıyor, ancak bu önerilerin hangilerinin gerçekten etkili olduğu ise meçhul. Bireyler, kendi cilt bakım rutinlerini oluşturmak ve aydınlık, sağlıklı cilt elde etmek için cilt tipini tanımalı, ona uygun ürünler kullanmalıdır. Özellikle cilt tipine uymayan kozmetik ürünleri ya da bakım ürünleri kullanmak hatta aşırıya kaçmak sivilce, akne ve ize neden olarak kişileri rahatsız edebilir. Bunu önlemek için mümkün olduğu kadar bireyler cilt tipini erken tanımalı ve ona uygun ten, bakım ürünleri kullanmalıdır.

Sivilceler İçin Bakım Önerileri: Hızlı Sivilce Geçirme Yolları (2022)
Sivilceler İçin Bakım Önerileri: Hızlı Sivilce Geçirme Yolları (2022)

Sivilceler için bakım önerilerine göz atıldığında; hassas, akne ve sivilceye meyilli cilt tiplerinin bakımlarının biraz daha zor olacağı görülür. Sivilceler için bakımların düzenli yapılması ve günlük olarak cilt temizliğinin yapılması ciltte sivilcelerin oluşmasını önler. Aynı zamanda az ve öz bakım ürünleri ile belirli temizlik aşamalarının yapılması cildin parlak, sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Kişilerin cildinde geçmeyen, büyük, iltihaplı sivilce ve akneler var ise mutlaka bir dermatologdan yardım alınmalıdır. Uzman hekimin önerdiği ilaçlar zamanında, düzenli kullanılması sivilcelerin hızlı ve etkili şekilde geçmesine yardımcı olur.

Sivilceler İçin Bakım Önerileri

Sivilcelerin geçmesi, iz kalmaması profesyonel olarak destek alınması sürecin daha sağlıklı şekilde geçmesine yardımcı olur. Sivilceleri geçirmek için genellikle önerilen kremler içeriğinde yağ olmayan ve cildi kurutarak cildin düzenlenmesini sağlayan ürünlerdir. Ancak cildi tamamen kurutmayacak, nem ihtiyacını karşılayan bakım ürünleri tercih ederek daha sağlıklı, hassasiyet yaratmayacak düzeyde olan ürünler kullanılabilir.

Sivilceler nasıl geçer?
Sivilceler nasıl geçer?

Sivilcelerin hızlı geçmesini sağlayan ve sivilce oluşumunu engelleyen en önemli faktör ise sabah ve akşam olmak üzere cildin uygun ürünlerle temizlenmesidir. Temizlenen ciltlerde sivilce, akne oluşumuna rastlanmaz. Sivilceler genellikle iyi şekilde temizlenmemesi, makyaj ile uyumak, sağlıksız beslenme, stres ya da cilt tipine uymayacak çok fazla ürün kullanılmasından kaynaklı çıkabilir.

Sivilce problemi olan bireyler çok fazla ürün kullanarak yeni sivilcelere zemin hazırlayabilir. Bu nedenle temizleme aşamalarında ciltte reaksiyon yaratmayacak, çok yağlı ürünler yerine nemlendiren ve cildin sebum dengesini oluşturmasına yardım edecek ürünler kullanılmalıdır. Karma, yağlı ciltler cilt bakım rutinlerinde mutlaka yağsız ve çok yoğun yapılı ürünlerden uzak durmalıdır. Aynı zamanda cildi çok kurutmamalı ve tahriş olmasına engel olunmalıdır.

Sivilceler İçin Bakımda Yüz Nasıl Yıkanır?

Sivilceli, akneli ve hassas ciltler gün içinde minimum iki kez detaylı temizlik bakım rutini yapmalıdır. Bu rutinde cilt tipine uygun az ve öz ürün kullanılmalıdır. Sivilceli ve yağlı cilt tipine sahip olanlar bakım rutinlerine alkol, sivilce kurutucu maddeler içeren tonik eklemelidir. Cilt temizlendikten sonra nemlendireme işleminden önce detaylı ve nazik hareketlerle cilt toniklenmelidir.

Tonik işlemi gözeneklerde bulunan kir, toz, kalıntıların temizlenmesini sağlayarak cildin nefes almasına yardımcı olur. Bu nedenle her cilt tipine uygun olacak şekilde tonik üretilir. Bireyler kendilerine uygun olan alternatifi değerlendirerek gözenek, siyah nokta temizliğini de ihmal etmemelidir. Sivilceli ve hassas ciltleri temizlerken kese ya da yoğun büyük kesici tanecikleri olan peeling tarzı ürünler kullanılmamalıdır. Bunun yerine daha nazik, masaj yaparak cilt temizlenmelidir.

Sivilceli Cilde Hangi Cilt Bakımı Yapılır?

Sivilceli, karma ve akneli ciltler yoğun yapıda ürün, krem ve temizleyicilerden uzak durmalıdır. Mümkün olduğu kadar sebum dengeleyici, yağ içermeyen bakım ürünleri tercih edilmelidir. Sabah ve akşam nazik şekilde cilt temizliği yapılmalıdır. Cilt tipine uygun olacak şekilde tonik uygulanmalı ve mutlaka cildin nemlendirilmesine özen gösterilmelidir.

Eğer kişiler doktorun önerisi ile ilaç tedavisi görüyor ya da bakım ürünlerinde asit içeren serumlar kullanıyorsa gündüzleri dışarı çıkmadan hatta evin içinde de güneş kremi kullanmalıdır. Güneş kremi kullanmak akne, sivilce izlerinin geçmesine yardımcı olur ve leke bırakmaz. Kişiler, sivilceler için bakımlardan en yüksek verimi elde etmek istiyorsa cilt tipine göre uygulamalıdır.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *