«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Yüzdeki İğneli Epilasyon Lekesi Nasıl Çıkar?

Yüzdeki İğneli Epilasyon Lekesi Nasıl Çıkar?

original_1407635315-scaled

İğneli epilasyon sonrası delikler, yüz bölgesine iğneli lazer yaptıran kişileri son derece rahatsız etmekte olan bir durumdur. Bu durumun kaynaklanmasına neden olan ise birbirinden farklı pek çok faktör vardır. Bu noktada yüzüne iğneli epilasyon uygulaması yaptırmayı düşünenlerin son derece dikkatli olması; gerekli araştırmaları gerçekleştirmesi gerekir.

İğneli Epilasyon Sonrası Delikler

İçindekiler

Bu tür sonuçlar, makinesi güvenli ve son teknoloji olmayan veya profesyonel olmayan personel tarafından uygulandığında ortaya çıkar. Yeni teknoloji yerine eski lazer sistemlerini kullanmak bu soruna neden olabilir. Her sistemde olduğu gibi lazer sistemlerinde de kalite farkı bulunmaktadır. Zamanla mükemmelleştirilmiş, daha güvenli ve etkin sistemler geliştirilir. Bu nedenle tercih ettiğiniz kliniğe başvuru yapmadan önce Uygulama kişinin deneyimleri hakkında haberdar olmalı; kullanılan sistemin yeni olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

İğneli epilasyon aletlerinin yeni nesil teknoloji olup olmadığı iyice araştırılmalıdır. Çünkü bu araştırma yapılmazsa yüzünüzde delik ve leke problemleri ile karılaşma ihtimaliniz çok daha yüksektir. Lekelerin görünümünü azaltmanın en önemli adımı düzenli bir şekilde güneş koruyucu krem kullanmaktır. Bunun nedeni, bu lekelerin güneşin zararlı ışınları nedeniyle daha koyu bir hale gelmesi ve daha da yayılmasıdır.

İğneli Epilasyon
İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Leke Yapar mı?

İğneli epilasyon leke yapar mı konusuna değinmeden önce iğneli epilasyonun tam olarak ne olduğundan bahsetmekte fayda var. İğneli epilasyon sistemlerinde iğne yardımı ile kılların köklerine bir elektrik akımı yüklenir. Her kıl kökü birbirinden ayrı bir durumda bulunduğundan u işlemin uygulanması daha uzun sürer. İğneli epilasyon çok ağrılıdır, bu nedenle genellikle lokal anestezik özellikli krem kullanımı gerçekleştirildikten sonra işlem başlar. İğneli epilasyon yoğun, kalın tüylü veya geniş alanlar için önerilmez. Soluk veya koyu tenli kişilerde akupunkturdan sonra kalıcı izler veya lekeler kalabilir. Uygulamadan sonra bir hafta ile yaklaşık 9-10 gün arasında sürebilen sivilce benzeri beyaz lekeler belirir. Alerji, kabarcıklar ve kızarıklık oluşması muhtemeldir ve bunlar bir veya iki hafta sürebilir. Özellikle bu tarz uygulamalarda hijyen konusu çok önemlidir. Bu nedenle iğneli epilasyon yaptırmayı düşünmekte olan kimselerin sıkı bir araştırma yapması ve gerekli kontrolleri sağlaması gereklidir. Hijyene önem verilen kliniklerde yapılan işlemlerin leke ile sonuçlanma ihtimali daha azdır.

İğneli Epilasyondan Sonra İz Kalmaması İçin

İğneli epilasyondan sonra iz kalmaması için uygulanması gerekli olan bazı adımlar bulunmaktadır. Epilasyondan sonra uygulama bölgesi koruyucu bir krem ​​veya giysi ile korunmalıdır. Parfüm, deodorant ve makyaj malzemeleri uygulamadan sonraki ilk gün doğrudan cilde hiçbir şekilde uygulanmamalıdır. Bu ürünlerin kullanımı cilt tahrişine neden olabilir. Tedaviden sonra uygulama bölgesi 3 saat süresince su ile temastan korunmalıdır. Uygulama günü duş alınması da kesinlikle önerilmez. Gerekirse, cilde çok fazla bastırmadan, ılık su ve sabunla çok sıcak olmayan hafif bir duş alın. Uygulamadan sonra cildi hassasiyet açısından kontrol edin ve antibiyotikli krem ​​ve pomadların kullanılmasını aksatmamaya özen gösterin. Bu adımları gerçekleştirdiğiniz takdirde iz belirme ihtimali bir hayli düşecektir.

İğneli Epilasyon Yüzde Leke Yapar mı?

İğneli epilasyon yüzde leke yapar mı konusu da yüz tüylerinden rahatsız olan ve bu doğrultuda da iğneli epilasyon uygulaması gerçekleştirmeyi planlayan kişiler tarafından sık sık merak ediliyor. Daha önce de değinilmiş olduğu gibi; iğneli epilasyonun yüzde leke yapması durumu kullanılan alet ve cihazların kalitesi ile doğru orantılı bir durumdur. Bunun yanı sıra iğneli epilasyon uygulamasını gerçekleştirmekte olan personel de bu noktada etkili bir faktördür.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *