«
  1. Anasayfa
  2. Sağlık
  3. Zayıflayınca Çöken Yüz Nasıl Düzelir?

Zayıflayınca Çöken Yüz Nasıl Düzelir?

8bcb59f1fe68e9223000b8cba349baa2

Rahatsızlık duyduğu kilolarından kurtulan pek çok kişi, kilo verme işleminin ardından zayıflayınca çöken yüz nasıl düzelir sorusunu araştırmaktadır. Çeşitli sağlık problemleri ve kişilerin kendini beğenmiyor olmaları sebebiyle kilo vermeleri oldukça mantıklı ve sağlıklı bir olsa da, bu durumda yüzün çöktüğü görülebilir. Zayıflamanın ardından yüzün çökmesi kişilerin çok daha yorgun ve oldukları yaştan çok daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Bu gibi sebepler dolayısıyla yüz çökmesi için çeşitli yöntemler geliştirilerek canlı ve sağlıklı bir görüntü ulaştırmaya çalışılmaktadır.

Çöken Yüz Nasıl Düzelir?

İçindekiler

Pek çok kişi hayatının farklı dönemlerinde olması gereken kilonun daha üstünde çıkarak, rahatsızlık hissedebilir. Kilo alıp verme hayat döngüsü içerisinde ve gayet doğal olan bir durumdur. Ancak kişiler olmaları gereken ideal kilolarından daha yüksekte oldukları zamanlarda kendilerini kötü hissedebilir. Kişilerin kendini kötü hissetmesinin yanı sıra çeşitli sağlık problemleri de sebep olabilen fazla kilo, çözülmesi gereken bir problemdir. Gelişen teknolojinin tıp dünyasına yansımaları mide küçültme ameliyatı gibi çeşitli operasyonların gerçekleşiyor olmasını sağlamaktadır. Mide küçültme ameliyatı adı verilen bu operasyon obezite kilo sınırı içerisinde bulunan kişilere uygulanan ve kısa süre içerisinde, hızlıca kilo vermelerini sağlayan bir işlemdir.

Mide küçültme ameliyatlarının yanı sıra kişilerin yaptığı diyetlerde hızlı şekilde kilo vermene neden olabilir. Kilo vermek sağlıklı olsa da, çeşitli olumsuz etkileri de bulunmaktadır. Kilo vermenin ardından pek çok kişinin yaşadığı ilk problem olan yüzün çökmesi için çöken yüz nasıl düzelir sorusu hakkında çeşitli araştırmalar yapılmaktadır.

Hızlı şekilde ve spor yapmadan kilo veren pek çok kişi yüzleri de dahil olmak üzere vücudunun pek çok bölgesini sarktığını gözlemleyebilir. Bunun sebebi kilo verme esnasında alınması gereken kalorinin altında beslenilmesi ve bu sebeple hem yağ, hem de kas hacminin kaybedilmesidir.

Zayıfladım Yüzüm Çöktü Ne Yapmalıyım?

Zayıflayınca çöken yüzün eskisinden çok daha yaşlı ve yorgun gözüküyor olması kişilerin zayıfladım yüzüm çöktü ne yapmalıyım hakkında araştırma yapmasına neden olmaktadır. Eğer bu konu diyet yapmadan önce araştırılıyorsa, bu durumda kişiler diyetleri esnasında dikkat edecekleri bir takım etkenler ile yüz çökmesini engelleyebilir. Çok düşük kalorili diyetler uzak durmak ve öğünlere protein kaynakları eklemek, zayıflarken yüzün çökmesini engelleyecektir. Ancak zayıflamışsınız ve yüzünüz çökmüşse bu durumda izlemeniz gereken başka yollar bulunur.

Yüzdeki çökmenin giderilmesi için kullanılması gereken en etkili madde  hyalüronik asit dolgu maddeleridir. Bu maddenin doğal olarak vücutta eklem ve dikte bulunuyor olması vücudun kısa süre içerisinde tekrar dolgun hale gelmesine yardımcı olacaktır. Ancak bazı durumlarda bu maddenin kullanılması yüz çökmesine giderebilmek adına yeterli olmamaktadır. Yüz germe ameliyatları vücutta sarkan ve kötü gözüken kısımların operasyon ile müdahale edilerek, eski ve sağlıklı görüntülerine kavuşmasını sağlar. Bunun haricinde yüz yogaları gibi çeşitli sporlar da, yüz sarkmasının giderilmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Yüzüm Neden Zayıflıyor?

Kilo verdiği esnada vücudunda çeşitli bölgeleri sarktığını gözlemleyen pek çok kişi yüzüm neden zayıflıyor sorusu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu sorunun cevabı oldukça basittir. Diyet esnasında herhangi bir egzersiz yapılmadığı taktirde hem yağ hacmi hem de kas hacmini kısa süre içerisinde kaybetmeniz mümkün olacaktır. Ancak bu kayıp vücuttaki bölgelerin adapte olamayacağı yükseklikte olduğu durumda deri sarkması, yani çökmesi görülür.

Zayıflarken Yüz Çökmesi İçin Ne Yapmalı?

Zayıflarken yüz çökmesi için ne yapmalı sorusuna yüz çökmemesi için sporu kesinlikle bırakılmaması şeklinde cevap vermek mümkündür. Yüzde oluşan yağ kaydının kas kaybına dönüşmesi yüz çökmesine neden olmaktadır. Bu durumda yüz yogası gibi çeşitli sporların gerçekleştirilmesi yüz çökmesini yüksek oranda engelleyecek ve önüne geçecektir.

Yüz Neden Zayıflar?

Fazla kilolarından rahatsız olan kişiler özellikle belirli bölgelerini inceltebilmek adına çeşitli diyetler uygular. Ancak bu diyetler her zaman yalnızca istenen bölgelerde kilo kaybı yaşanmasına neden olmaz. Pek çok durumda hiç istenmese dahi yüzün zayıflaması kişilerin rahatsızlık duyabilecekleri bir durum haline gelebilir. Yüz neden zayıflar sorusuna çok düşük kalorili ve sizin için uygun olmayan diyetler yapıldığı cevabı verilebilir. Yüzünüzün zayıflamasını istemiyorsanız vücudunuz için uygun diyetleri yapmalı ve çok düşük kalori almaktan kaçınmalısınız.

Bir Cevap Yaz

Editor Hakkında

Editor

En güncel, en eğlenceli ve en doğru bilgileri sizlerle paylaşmak için burayım. Tarafsız, genci yaşlısı her kesimin merakla okuyabileceği içeriklerimi kaçırmamak için beni takip edebilirsiniz. Hadi, birlikte Öğrenelim nokta net :)Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *